Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Telefónica O2 CR zaplatí T-Mobile sporné dvě miliardy a podala ústavní stížnost

ČTK: Telefónica O2 CR zaplatí T-Mobile sporné dvě miliardy a podala ústavní stížnost

14.4.2008 17:42
Autor: ČTK

Telekomunikační firma Telefónica O2 zaplatí konkurenčnímu T-Mobilu sporné dvě miliardy korun za údajně neuhrazené propojovací poplatky z minulých let. Chce tak ukončit exekuci, jež jí mimo jiné brání v prodeji nepotřebných nemovitostí, který chce v nejbližší době uskutečnit. Firma zároveň podala ústavní stížnost na exekuční řád. O2 to dnes uvedla v tiskové zprávě. Vyjádření firmy T-Mobile ČTK zjišťuje.

Ústavní stížnost má vést ke zrušení části exekučního řádu. Ten totiž soudu kvůli vymáhané pohledávce umožňuje obstavit majetek v mnohonásobně vyšší hodnotě, a to i poté, kdy exekutor vybere a postihne konkrétní část majetku.

T-Mobile podle zástupců Telefóniky zneužil nedostatky v zákoně a navzdory skutečnosti, že o podstatě soudního sporu nebylo dosud rozhodnuto, a předčasně zahájil proti O2 exekuci. Telefónica tak více než rok nemohla nakládat s majetkem nad rámec běžné obchodní činnosti. Exekuce tak loni zablokovala i chystaný prodej 300 nemovitostí v hodnotě kolem šesti miliard .

"Vlastní spor není uzavřen a bude dále pokračovat. Společnost chce být flexibilní v provádění celé řady obchodních transakcí. Proto jsme se rozhodli uhradit spornou částku a ukončit tak předčasnou exekuci, kterou T-Mobile vedl ve snaze poškodit naši společnost," uvedl člen představenstva firmy Jakub Chytil s tím, že pevně věří, že se firmě podstatná část uhrazené částky vrátí zpět.

Předchůdce Telefóniky SPT Telecom uzavřel v roce 1997 smlouvu o propojení se společností RadioMobil a její vznikající značkou mobilních telefonů Paegas, jejichž nástupcem je T-Mobile. Firmy si ale po určitou dobu stanovovaly propojovací poplatky odlišně. Zatímco RadioMobil počítal s cenou 6,50 , Telecom jen tři za minutu. ČTÚ pak dal při cenové kontrole za pravdu RadioMobilu a ten začal na Telecomu vymáhat dlužnou částku 898 milionů korun. Ta se po započtení úroků vyšplhala až k současným dvěma miliardám .


Váš názor
 •  
  15.4.2008 9:00

  dost dobře nechápu, jak je možné, že je nařízena exekuce, když ve věci není rozhodnuto s konečnou platností. to mi tedy připadá divné.
  keris
 • Konečně...
  15.4.2008 7:49

  ...se do sítí našeho báječného exekučního zákona chytil velký hráč a najednou se ukazuje, že není vše v pořádku. Doufám, že US zákon trochu očeše. Ale náš pan ministr spravedlnosti už nám chystá jeho novelu, ještě báječnější...Není nad to být v této zemi exekutorem.
  Ivoszz
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
10:30UK - HDP, q/q
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university