Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    V Evropě dnes nuda nehrozí - odpoledne bude zveřejněn HDP USA ve 2Q

    V Evropě dnes nuda nehrozí - odpoledne bude zveřejněn HDP USA ve 2Q

    28.08.2008 11:50
    Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

    Západoevropské akciové trhy stagnují kolem včerejších zavíracích hodnot, když v úvodu ztrácely téměř jedno procento. Evropský index DJ STOXX 50 roste o 0,02 %, pařížský CAC 40 ztrácí 0,1 % a německý DAX klesá o 0,08 %.

    Ve finančním sektoru se nedaří akciím společnosti Swiss Life, která reportovala v 1H čistý zisk ve výši 1,64 mld. CHF (1,5 mld. USD), zatímco průměrný odhad činil 1,84 mld. CHF. Akcie tohoto největšího švýcarského poskytovatele životního pojištění klesají o 11,5 % na 198,3 CHF.

    Horší výsledky dnes reportovaly také francouzské banky Natixis a Credit Agricole. Společnost Credit Agricole oznámila za 2Q pokles čistého zisku o 94 % na 76 mil. EUR, zatímco průměrný odhad činil 150 mil. EUR. V úvodu poklesly akcie této banky o více než 2 %, ale aktuálně rostou o 4,4 % na 13,79 EUR. Společnost Natixis dosáhla v 2Q ztrátu ve výši 1,02 mld. EUR, když analytici očekávali ztrátu ve výši 669 mil. EUR. Akcie Natixis klesají o 8,5 % na 5,2 EUR. Index evropského bankovního sektoru DJ STOXX Banks dnes přesto roste o 1,4 % v reakci na to, že se snížily šance na znárodnění společností Fannie Mae a Freddie Mac.

    Společnost Royal Ahold NV reportovala pokles čistého zisku na 336 mil. EUR. Provozní zisk poklesl o 14 % na 235 mil. EUR, zatímco průměrný odhad činil 260 mil. EUR. Akcie tohoto provozovatele supermarketů klesají o 4 % na 8,34 EUR.

    Japonská automobilka Toyota, dnes oznámila snížení ročního výhledu prodeje aut na 9,7 mil. vozů z 10,4 mil. vozů. Akcie automobilových výrobců po této zprávě klesají, když akcie společnosti Daimler ztrácejí 2,5 % na 39,10 EUR, akcie společnosti Renault klesají o 2,4 % na 55,74 EUR a akcie společnost Peugot klesají o 1,75 % na 32,28 EUR.

    Cena ropy dnes opět mírně roste, když zářijový futures kontrakt na americkou ropu se aktuálně obchoduje na úrovni 118,8 USD/barel. Futures na hlavní americké akciové indexy mírně klesají o 0,2 %. Odpoledne nás čeká zveřejnění významného makroekonomického ukazatele, růst amerického HDP v 2Q, trhy očekávají růst o 2,7 %.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    11.08.2026
    17:14Mimořádná levnost i drahost amerických akcií. Vše vysvětluje jedna skrytá proměnná
    15:50Eli Lilly stíhá Novo Nordisk. V Británii získala první povolení pro pilulku na hubnutí mimo USA
    14:31Provozovatel datových center DayOne se chystá na svůj první den na burze v USA
    14:31Umělá inteligence jako budování železnic, období bankrotů i slávy
    14:07Od valuace 98 miliard k až 30 miliardám dolarů. Shein se připravuje na vstup na burzu
    14:02Návrat Intelu nabírá obrátky. Firma si zajistila 20 miliard dolarů na expanzi
    13:08Rocket Lab roste raketovým tempem, ziskovost však stále zůstává na oběžné dráze  
    11:38ČEZ zaostal za odhady na provozním zisku. Slabý Trading přebil pozitivní zprávu o vyšším výhledu  
    11:05Inflace zůstává pod cílem, domácí tlaky ale nepolevují
    10:08Wall Street vidí za Bessentovými kroky známky úzkosti na trhu s dluhopisy  
    8:52ČEZ v pololetí meziročně zvýšil čistý zisk o deset procent a zahraniční trhy sledují nové zdroje financování AI  
    8:44ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. pololetí 2026
    7:57Čistý zisk ČEZ přesáhl za první pololetí 18 miliard, společnost znovu navýšila výhled
    10.08.2026
    17:01Pár úvah o plánech FIFA, skutečném podnikání a tržním systému
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  
    14:44Trumpovy příjmy z licencí loni vzrostly o 71 procent na 59,5 milionu dolarů
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek
    11:19Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 5 %. Trh práce ale zůstává napjatý
    10:04Rozbřesk: Extrémní sucho a nízká hladina Rýna je další komplikací pro německý průmysl

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    16:00USA - Prodeje starších domů