Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    ČNB: Nový vzor 1000 Kč bankovky Bankovkou roku 2008

    ČNB: Nový vzor 1000 Kč bankovky Bankovkou roku 2008

    17.10.2008 11:28
    Autor: 

    Následuje plné znění tiskové zprávy ČNB:

    Česká národní banka získala od International Association of Currency Affairs - světové asociace odborníků zabývajících se hotovostí - ocenění Bankovka roku 2008. Prestižní ocenění obdržela nová tisícikorunová bankovka s inovovanými ochrannými prvky, kterou centrální banka vydala do oběhu v dubnu letošního roku. „Považuji toto ocenění za potvrzení toho, že kvalita našich bankovek je nejen po výtvarné stránce, ale i v technické úrovni používaných ochranných prvků na té nejvyšší světové úrovni,“ uvedl Pavel Řežábek, vrchní ředitel a člen bankovní rady.

    ČNB cenu obdržela v průběhu Currency Conference 2008, která proběhla v Praze ve dnech 13. až 15. října 2008. Toto celosvětové setkání zástupců centrálních bank, výrobců bankovek a dodavatelů materiálů pro jejich výrobu se koná pravidelně jednou za 18 měsíců v různých částech světa. Praha se tak zařadila mezi pořadatelská města, kterými v minulosti byly San Francisco, Monte Carlo, Hongkong, New Orleans, Kapské Město, Sydney, Barcelona, Honolulu, Řím, Montreal a Bangkok. Konference se zúčastnilo více než 500 účastníků z téměř 80 zemí světa.

    Je to již třetí ocenění, kterého se českým penězům po vzniku samostatné české měny dostalo. Magazín World Coin udělil cenu News Best Trade Issue Coin za rok 1993 tehdy nové padesátikorunové minci a jako Best Gold Coin roku 1999 byla oceněna zlatá mince v nominální hodnotě 10 000 s motivem výročí založení Nového Města Pražského Karlem IV.

    Bankovka roku


    Váš názor
    • Pěkné !
      17.10.2008 11:48

      při pohledu na vývoj ceny elektřiny na PXE se raduji, že mi jedna taková pěkná zůstane doma (než mi ji vyfoukne někdo jiný)
    Aktuální komentáře
    10.08.2026
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  
    14:44Trumpovy příjmy z licencí loni vzrostly o 71 procent na 59,5 milionu dolarů
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek
    11:19Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 5 %. Trh práce ale zůstává napjatý
    10:04Rozbřesk: Extrémní sucho a nízká hladina Rýna je další komplikací pro německý průmysl
    8:50Trhy věří Evropě, geopolitická rizika však zůstávají ve hře  
    6:07PREVIEW: ČEZ by měl vykázat slabší provozní výsledky. K růstu zisku ale pomůže konec windfall tax  
    09.08.2026
    8:35Víkendář: Nebojte se, Warsh ve skutečnosti nemá velení
    08.08.2026
    8:41Víkendář: Trhy nemají rády prázdné řeči
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00CZ - Nezaměstnanost