Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Zisk Deutsche Bank prudce klesl kvůli dalším odpisům

ČTK: Zisk Deutsche Bank prudce klesl kvůli dalším odpisům

30.10.2008 9:22
Autor: ČTK

Frankfurt nad Mohanem (ČTK) - Zisk největší německé banky Deutsche Bank ( EUR, 0,00%) se ve třetím čtvrtletí propadl o 74 procent na 414 milionů eur (necelých deset miliard korun). Oznámila to dnes firma, která musela odepsat dalších 1,2 miliardy eur u cenných papírů souvisejících s hypotékami.

Generální ředitel společnosti Josef Ackermann uvedl, že třetí čtvrtletí bylo charakterizováno značným zesílením úvěrové krize, která se rozšířila po celém světě. "Navzdory těmto mimořádným podmínkám vykázala Deutsche Bank za toto čtvrtletí zisk," dodal.

Ackermann rovněž upozornil, že Deutsche Bank byla díky dostatku hotovosti schopna převzít téměř 30procentní podíl ve společnosti Deutsche Postbank ( EUR, 0,00%). Ta je největším německým poskytovatelem bankovních služeb pro drobné klienty, píše agentura AP.

"Dohoda o převzetí podílu v Deutsche Postbank podtrhla naše odhodlání rozšiřovat naše klíčové aktivity," řekl Ackermann. Upozornil však, že vyhlídky pro Deutsche Bank i celý bankovní sektor zůstávají nejisté. "Podmínky na akciových a úvěrových trzích jsou nadále mimořádně složité," prohlásil.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.12.2025
15:58Traders Talk: Santa rally nepřišla, co sledovat na konci roku a ohlédnutí za 2025
14:55Americké akcie míří k dalšímu růstovému roku?
14:03Amazon podle médií jedná o investici deseti miliard dolarů do OpenAI
13:47Představenstvo WBD doporučuje akcionářům odmítnout nabídku od Paramountu, kterou považuje za nedostatečnou
13:23Komerční banka, a.s.: Jmenování nového nezávislého člena dozorčí rady
12:18Evropským trhům pomáhá ropa a inflace. Daří se hlavně Londýnu  
12:05Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci zhoršila, uvedl institut Ifo
12:04Waymo chce od investorů získat 15 miliard dolarů při ocenění přesahujícím 100 miliard
11:50Eurostat: Inflace v EU v listopadu zpomalila na 2,4 procenta, v Česku ještě více
10:29Čínští investoři loví „novou Nvidii“. Akcie MetaX vyskočily první den o 693 procent
9:39J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
8:55Rozbřesk: Povedený rok pro korunu. Udrží v příštím roce své zisky?
8:41USA blokují venezuelské tankery, Warner Bros. odmítne převzetí Paramountu a arabika i stříbro letí nahoru  
6:05Investiční výhled 2026: V AI zůstáváme, ale nově se díváme i jinam  
16.12.2025
22:01Nasdaq přerušil třídenní pokles; Tesla na nových maximech; ropa nejníže za 5 let  
17:10Americká „blbá nálada“, fundament a technická analýza
15:31Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o rozhodnutí o zisku Společnosti
15:17Česko v roce 2026: Stabilní inflace, silná koruna, opatrný růst
15:12V USA vzniklo v listopadu více míst, než se čekalo
13:30Pražská burza hlásí mimořádně úspěšný rok. Kromě vysokých výnosů zaznamenala i nejvyšší objem obchodů od roku 2012

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
USA - Počet nově zahájených staveb
USA - Prodeje nových domů
8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
11:00EMU - CPI, y/y