Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
MMF: Vyspělé ekonomiky v příštím roce poklesnou o 0,25 %

MMF: Vyspělé ekonomiky v příštím roce poklesnou o 0,25 %

6.11.2008 15:48
Autor: 

Vyspělé země zřejmě zaznamenají v roce 2009 pokles ekonomiky o 0,25 procenta, odhaduje ve své nové prognóze Mezinárodní měnový fond s tím, jak se za uplynulý měsíc zhoršily globální vyhlídky. Takovýto pokles ekonomiky za celý rok by byl přitom prvním od Druhé světové války, uvádí agentura Reuters.

Globální ekonomika podle nového odhadu MMF v příštím roce stoupne o 2,2 procenta. Nově tak Fond čeká o 0,8 procentního bodu pomalejší růst oproti své říjnové prognóze. Přestože vládní snahy o zmírnění propadu pomáhají, jsou zapotřebí další kroky, komentuje zpráva MMF novou prognózu pro globální ekonomiku.

"Podmínky na trhu začínají na tato opatření reagovat, ale i když budou rychle zavedena, finanční tlak pravděpodobně bude hlubší a zdlouhavější, než se zdálo v říjnu," varuje MMF s tím, že je zřejmá potřeba dalších makroekonomických stimulů vzhledem k tomu, co bylo až dosud oznámeno. "Měly by se prozkoumat možnosti dalšího uvolnění měnové politiky," navrhuje ve zprávě.

V rozvíjejících se a rozvojových ekonomikách nyní MMF čeká v příštím roce 5,1% ekonomický růst. Ve srovnání s říjnovou předpovědí tak MMF snížil odhad růstu o celý procentní bod, částečně kvůli nižším cenám komodit. Ty sice pomohly zmírnit břímě inflace v bohatších zemích, ale na druhé straně poškodily vývozce komodit, uvádí dnešní zpráva MMF. Mezinárodní měnový fond zároveň zmínil pokles cen kovů a potravin a snížil odhad základní ceny ropy pro rok 2009 na 68 dolarů za barel ze 100.
 
(Zdroj: Reuters)


Váš názor
  •  
    6.11.2008 17:53

    Asi neřeknu nic novýho když asi do konce roku ten výhled bude ještě o dost horší, ale aspoň nám to dávají po kapkách. Do dneška nikdo nakonec neví jak velkej ten průšvih vůbec je.
    Thorn
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data