Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČNB povoluje Milanovi Janků odkup akcií ECM

ČNB povoluje Milanovi Janků odkup akcií ECM

13.11.2008 10:26

Česká národní banka dnes povolila společnosti ECM (292 CZK, -0,48%) Group uveřejnit nabídku na převzetí společnosti ECM Real Estate Investments. ECM Group návrh nabídkového dokumentu ČNB předložila 21. října. "Česká národní banka ve lhůtě patnácti pracovních dnů nezakázala uveřejnění předložené nabídky převzetí a neučinila ani jiný úkon, který by měl dopad na běh uvedené lhůty. Po jejím uplynutí dne 12. listopadu 2008 je tedy společnost ECM Group N.V. oprávněna uveřejnit nabídku převzetí určenou akcionářům společnosti ECM REAL ESTATE INVESTMENTS A.G.,“ uvedla ČNB ve zprávě.

Největším vlastníkem ECM Group je zakladatel a generální ředitel ECM Real Estate Investments Milan Janků. Za jednu akcii ECM REI chce akcionářům nabídnout 303 . Účelem nabídky je získat ve firmě kontrolní podíl, uvedla ECM Group v tiskové zprávě 20. října. ECM Group nyní v ECM Real Estate vlastní 30,03 % akcií.

ECM Group odůvodnila nabídku na převzetí snahou koncentrovat vlastnictví v developerské firmě v době krize na finančních trzích. Přístup k bankovním úvěrům se developerům značně ztížil, banky jsou všeobecně opatrnější. "Po obnově důvěry bankovního sektoru bude nutné prokázat dlouhodobý stabilní strategický plán referenčního či majoritního akcionáře, aby společnost mohla nadále udržovat zdravou bilanci vlastních a cizích zdrojů," uvedla firma.

Od převzetí kontrolního podílu v ECM Real Estate si ECM Group slibuje také zabránění převzetí firmy od třetí osoby, které prý s ohledem na celkovou situaci trhů nelze vyloučit. To by však údajně vedlo ke zhoršení pozice ECM Real Investments na trhu financování.

Samotná ECM Real Estate v reakci na oznámení záměru učinit nabídku na odkup doporučila investorům zatím v této souvislosti nepodnikat žádné kroky, dokud se nesejde představenstvo firmy.

Zdroj: ČNB, ECM, ČTK


Váš názor
 • Re: S křížkem po funuse
  13.11.2008 13:01

  Je to nic víc než podvod na drobných akcionáříchMilan Janků .ˇUpisem akcií za zaváděcí cenu získal na investice M.Janlů 4 miliardy a teď chce v době krize odkoupit za zlomkovou cenu, s požehnáním ČNB. Cizí kapitál musíme ochraˇovat , Občany ČR.nikoliv !!!
  • bys ses neposral
   13.11.2008 17:45

   je to hlava ten janků, draho prodá, levně nakoupí, mazanice taky, hold se dnes už nefakčí v kolbence, jinak čim húř tím líp, tím dřív konec všem jankům.
   káko
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
10:30UK - HDP, q/q
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university