Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
AIG prý splatí dluh vládě USA do pěti let

AIG prý splatí dluh vládě USA do pěti let

14.5.2009 8:27
Autor: mediafax

WASHINGTON (MEDIAFAX) - Generální ředitel skupiny AIG (1,6 USD, -11,60%) Edward Liddy předstoupil ve včera před americký Kongres, kde řekl, že do tří až pěti let by AIG mohla splatit finanční pomoc, kterou od státu obdržela. Informaci přinesla agentura Reuters.

„Pokud si trh udrží cestu, kterou se vydal, tak si myslím, že pomoc splatíme do plné výše,“ prohlásil Liddy. „Uděláme vše, co bude v našich silách, abychom nemuseli obdržet další pomoc, ale to je zcela závislé na okolních ekonomických a finančních podmínkách ve světě.“

Splacení dluhu, by při dobrých podmínkách na trhu mohlo trvat podle Liddyho něco mezi třemi až pěti lety. „Pokud se ale ekonomické podmínky zhorší, může to trvat i delší dobu,“ ukončil šéf AIG.

Pojišťovna AIG v loňském roce prodělala 99 miliard dolarů, od americké vlády však již dostala pomoc v objemu stovek miliard dolarů. Vysoká ztráta však nebyla pro banku největší pohromou. Tou se ukázala být skutečnost, že společnost vyplácí na bonusech 165 milionů dolarů pro finanční divizi společnosti, která je odpovědná za část loňské ztráty. To vyvolalo ve Spojených státech vlnu kritiky zejména kvůli přiřknutí státní pomoci.


Váš názor
 •  
  14.5.2009 9:05

  Ztráta 99 miliard dolarů není pohromou? Tak to bych chtěl být v kůži toho co si může tohle dovolit říci. Nebo zas autor této zprávy něco kouřil při psaní tohoto článku? každopádně jsem se dobře pobavil :)
  Rákosníček
  • fakt
   14.5.2009 9:40

   No je to fakt, když Čína má vojenský rozpočet podle odhadů 100–150 mld. USD. Takže ztráta jedné jediné firmy by pokryla roční rozpočet čínské armády.
   radim
  •  
   14.5.2009 9:28

   autore článku. Pošli mi také pár lysohlávek
   trpaslík
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data