Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Janota zůstává ministrem financí i po navýšení schodku rozpočtu

Janota zůstává ministrem financí i po navýšení schodku rozpočtu

14.12.2009 10:16

Eduard Janota zůstane i nadále ve funkci ministra financí úřednické vlády Jana Fischer, takový je výsledek dnešního jednání Janoty s českým premiérem. Fischer vyzval Janotu k setrvání ve funkci i poté, co sněmovna navýšila schodek rozpočtu na příští rok nad Janotou dříve stanovenou mez.
 
„Za vysokou přidanou hodnotu mé vlády jsem vždy pokládal skutečnost, že nejde o kabinet levicový ani pravicový, ale o kabinet odborníků. A za takový ho chci považovat i nadále. Jedním z takových odborníků je pro mne i ministr financí Eduard Janota. Proto jsem ho dnes požádal, aby ve své funkci setrval. Eduard Janota mé žádosti vyhověl. Děkuji mu za to,“ sdělil ministerský předseda Jan Fischer.

Poslanecká sněmovna ve středu schválila návrh státního rozpočtu na příští rok včetně série pozměňovacích návrhů navyšující výdaje o 12,1 mld. . Vzhledem k absenci reálních škrtů na straně výdajů se v podstatě jednalo o skryté zvýšení rozpočtového schodku.

Ministr financí Eduard Janota již dříve uvedl, že v případě navyšování deficitu veřejných financí vůči původnímu návrhu hodlá rezignovat na svou funkci. „Prohrál jsem, upozornil jsem na problémy, ale politici mě nebrali vážně, o rezignaci, nebo setrvání ve funkci zatím rozhodnut nejsem,“ shrnul ministr financí včera svůj postoj v České televizi.

(Zdroj: Vláda.cz, MediaFax, ČT)


Váš názor
 •  
  14.12.2009 10:57

  Asi si moc neposlouchal, chtěl by si tam někoho jiného? Je dobrý i hráč, všichni od toho DALI RUCE PRYZČ PROTOŽE SCHODEK SMRDÍ hřbitovem a nikdo neche nikomu říkat, že budou menší důchody, menší podpora v nezaměstnanosti, vícve platit za léky, menší platy a redukce ve veřejné správě atd., ale čísla jsou čísla a at si někdo z Vás půjčí. Když jenom plolovina příjmů rozpočtu je na důchody a sociální dávky a zdravotnictví. K tomu desetina příjmů padne jen na úroky. Když odečtete důchodce, děti, nezaměstnané tak Vám zbyde šestina lidí, kteří přínášejí do rozpoču příjmy, dluh na občana je přes 100 000 takže na pracujícího více jak půl milionu. Půjčil jste si někdy? Splatit dluh půl milionu nd neuvěřitelný úrok ve vazbě na kurz koruny, dolaru, EURO a pak mluvte, Janča
  janca
  • to janca
   14.12.2009 12:00

   a co to má společnýho s mým příspěvkem? Měl odstoupit, jinak jenom žvaní, stejně za ním žádná práce není vidět. Tím jeho kecáním se státní rozpočet nevyrovná a tím že zůstal akorát ukázal, že se nic neděje. Takže ať jde s prominutím do p.
   tk69
   • Re: tk
    14.12.2009 12:41

    A můžeš mi potom říci, kdo by to těm politickým vyžírkám, lampasákům, nákupčím z RAJe, slibotechnám, korytářům apod. spočítal? Přečti si zpátky ty jejich politický programy a porovnej s tím co splnili. Potom by tam už opravdu zůstali nejspíše žvanili jako ty.
    A.
 • je to
  14.12.2009 10:25

  jenom žvanil, ten by tam zůstal i kdyby byl deficit 500 mld.
  tk69
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data