Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zájem investorů se přelil do akciových trhů a posílil výnosy bundů i amerických papírů… zprávy z dluhopisových trhů

Zájem investorů se přelil do akciových trhů a posílil výnosy bundů i amerických papírů… zprávy z dluhopisových trhů

28.5.2010 11:33
Autor: 

Americké dluhopisy ve čtvrtek ztrácely, jejich výnosová křivka přitom vzrostla po celé délce a zestrměla, když výnosy na kratším konci přidaly přes 6 bps a celých 17 bps na konci delším. Zájem o dluhopisy klesl i přes revizi HDP dolů na 3 % q/q. Dařilo se naopak akciovým trhům, a to vše po zprávách z Číny, že obavy ze snižování expozice v eurových aktivech nejsou opodstatněné. Přesto přetrval solidní zájem o poslední aukci týdne, o 31 mld. $ 7letých papírů.

Také dnešek pokračuje sadou čerstvých čísel. Očekává se, že se potvrdí, že inflační tlaky stále nehrozí. Asijské obchodování dnes začíná poklesem akciových futures. Nižší ceny Treasuries po včerejším pádu jsou pro některé investory zajímavé. Dnešní obchodování pak končí kvůli pondělnímu svátku dříve, zájem o dluhopisy by proto mohl vydržet i po zbytek dne, zvláště pokud by klesla i podnikatelská nálada z okolí Chicaga.

Také německé dluhopisy utrpěly po zprávách, že Čína popřela snižování svých aktiv denominovaných v eurech, přestože předběžná německá květnová inflace nepotvrdila růst inflačních tlaků. Zájem investorů se však i v Evropě přelil do akciových trhů a posílil výnosy bundů. Ty přidaly po celé délce křivky, 4 bps na kratším a 6 bps na delším konci. Je přitom paradoxní, že zmíněné čínské rezervy v eurových aktivech jsou převážně v dluhopisech a většinou zřejmě právě v bundech.

Tak, jak se neobjevují nové poplašné zprávy z vývoje v Řecku, klesají, sice velmi pozvolna, i výnosy jeho dluhopisů. Přes schválení úsporných opatření španělským parlamentem však naopak přidaly výnosy španělských dluhopisů.

Dnes nejsou zveřejněny žádné významnější statistiky. Růst akciových opening calls naznačuje, že alespoň zpočátku by prodejní tlaky na dluhopisy měly pokračovat. Pondělní svátky v USA a U.K. by ale mohly objemy obchodů zmírnit, a obchodování může být proto volatilnější.

Včerejší obchodování s českými dluhopisy zaznamenalo zvýšené objemy. Investoři v nich zřejmě upravovali svá portfolia po středeční aukci 9letých dluhopisů, navíc rostl i globální zájem o rizikovější aktiva. Výnosová křivka dluhopisů nakonec ztrácela na kratším a delším konci, a to až o 3,5 bps, a naopak kolem 3 bps získala ve středním segmentu.

Dnešek je opět bez čerstvých statistik. Trh by tak měl být ovlivněn přetrvávajícím zájmem o rizikovější aktiva, a může udržet i zájem o české dluhopisy. Obchodování však před koncem týdne bývá značně volatilní a investoři mohou čekat na výsledky voleb.

(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

Celou denní analýzu si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Měny & Sazby -> Výzkum -> Analýzy. Klienti Patria Plus si mohou nastavit automatické zasílání této analýzy e-mailem.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data