Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Průmyslová výroba v červnu: Stále rychle vpřed

Průmyslová výroba v červnu: Stále rychle vpřed

6.8.2010 10:12
Autor: David Marek

Průmysl potvrzuje sílící oživení domácí ekonomiky. Tempo růstu průmyslové výroby sice mírně zvolnilo na 9,7 procenta, nicméně loňská data pro meziroční srovnání již nejsou tak nízká jako v předchozích měsících. Navíc červen měl stejný počet pracovních dní jako loni, zatímco květen měl o dva dny navíc. Po zohlednění těchto faktů lze soudit, že situace zůstává nadále velmi příznivá. Potvrzují to také meziměsíční změny, které byly v devíti z deseti posledních měsíců kladné. V červnu se průmyslová výroba mezičně zvýšila o 0,7 procenta.

Nejvýrazněji k růstu průmyslu přispívají automobilky, hutě a výrobci elektroniky, počítačů a telekomunikačních zařízení. Data z většiny ostatních odvětví ukazují, že zlepšení situace v letošním roce je v podstatě plošného charakteru.

Díky tomu se začíná obracet k lepšímu také zaměstnanost v průmyslu. Průmyslové firmy letos propouští výrazně méně, naopak počet zaměstnanců již začal stoupat. Tempo růstu mezd (4,3 procenta meziročně) zůstává uměřené a neohrožuje nákladovou konkurenceschopnost firem a zároveň dává naději na zlepšení spotřebitelské poptávky, což se již ostatně začíná projevovat.

Příznivý výhled do dalších měsíců poskytuje statistika nových zakázek. Ty se v červnu meziročně zvýšily o 12,3 procenta. Pozitivní indikaci přináší také index nákupních manažerů, který v červenci dosáhl hodnoty 56,8 bodu, což podle historického srovnání odpovídá zhruba desetiprocentnímu růstu průmyslové výroby.

Za celý letošní rok počítáme se zvýšením průmyslové výroby o 8-10 procent.


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
  •  
    6.8.2010 11:12

    Tak to vidíte páni analytici,navzdory všem nitkám,které hledáte jak nám znechutit náladuvzdor vaším věštbám, jež jsou jak jojo,nahoru,dolu, průmysl i finance zkvétají,takže z vašich vešteb již máme jen záchvaty smíchu...A TO MÁTE Z TĚCH VAŠICH NITEK!!!!
    ted
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
ARM Holdings PLC (09/16 Q3)
16:00USA - Prodeje nových domů