Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Rusko překvapivě zvýšilo depozitní sazbu o čtvrt procentního bodu

Rusko překvapivě zvýšilo depozitní sazbu o čtvrt procentního bodu

30.05.2011 15:33
Autor: ČTK

Ruská centrální banka zvýšila svou depozitní sazbu o čtvrt procentního bodu na 3,5 procenta a překvapila tím finanční trhy. Banka se v dnešní zprávě odvolala na očekávání vyšší inflace a přihlédla též k rizikům hospodářského růstu. Ostatní sazby nechala beze změny.

Refinanční sazbu banka nechala na 8,25 procenta a repo sazbu na 5,50 procenta. Banka dodala, že současná úroveň sazeb bude po následující měsíce přijatelná. Kurz rublu po jejím rozhodnutí mírně zpevnil.

Zvýšení depozitní sazby, která je hlavním nástrojem banky při ovlivňování peněžního trhu, předcházely obavy z odlivu kapitálu ze země. Za posledních sedm měsíců takto z Ruska odešlo více než 50 miliard dolarů (zhruba 858 miliard Kč).

"Při rozhodnutí se vzala v potaz očekávání stále vysoké inflace a rizika stabilního hospodářského růstu," uvedla banka ve zprávě. Připomněla, že dubnové statistiky byly smíšené. Vedle vyšší nezaměstnanosti, pomalejšího růstu průmyslové výroby se projevily i velmi nízké kapitálové investice, napsala agentura Reuters.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.01.2026
16:09Kanaďané dál silně podporují bojkot amerického alkoholu, zatímco palírny trpí
6:09Víkendář: Došlo k tiché změně inflačního cíle?
16.01.2026
22:04Wall Street končí týden v mínusu: Trumpovy komentáře k Fedu víří trhy  
17:33Co je nyní na trhu „drahé“ a co „levné“
17:11CSG spouští největší lednové IPO v historii Evropy. Zbrojařský sektor zažívá boom
15:55Cena plynu pro evropský trh se dostala nad 37 eur za MWh, nejvýše od června
15:20Realita klepe na dveře aneb Trumpovy ekonomické dopady
15:17Spojené státy prodávají venezuelskou ropu o 30 procent dráž než sama Venezuela
14:47Datová centra ženou ceny elektřiny nahoru. Trump chce big tech přimět k financování nových elektráren
14:02Dodávky Porsche loni klesly o desetinu
13:06Pět největších amerických bank hlásí rekordních 134 miliard z tradingu. Velmi dobrý rok čekají i letos
12:23Největší akvizice v historii Mitsubishi: za 7,5 miliardy dolarů kupuje těžební aktiva firmy Aethon
11:45Perly týdne: Ještě větší americká výjimečnost
11:02Polovodiče dostaly vzpruhu, ale indexy jsou na tom jen smíšeně a drahé kovy klesají  
10:08Evropa na steroidech. Index Stoxx 600 je překoupený, investoři však zůstávají klidní  
8:54Rozbřesk: Eurozóna – průmysl se nadechuje, ale nejistota přetrvává
8:51Česká vláda získala důvěru, USA uzavřely obchodní dohodu s Tchaj-wanem. Evroapa zahájí negativně  
6:03Wilson: Vlídné prostředí pro akcie, protože Fed bude ignorovat vyšší inflaci
15.01.2026
22:01Technologie táhly růst akcií, malé společnosti opět zpevnily  
17:11Překlápění cyklu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data