Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
STEM: Nejpopulárnějším politikem byl v září Jiří Dienstbier, nejmenší oblibě se těší Vít Bárta

STEM: Nejpopulárnějším politikem byl v září Jiří Dienstbier, nejmenší oblibě se těší Vít Bárta

29.9.2011 16:15
Autor: mediafax

Nejoblíbenějším politikem se v září stal místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier, kladně ho hodnotí nadpoloviční většina národa. Nejméně populární je předseda poslaneckého klubu Věcí veřejných Vít Bárta, nepříznivě ho hodnotí 79 procent populace, uvádí průzkum agentury STEM, zveřejněný dnes.

Místopředseda sociálních demokratů tak odsunul na druhé místo v žebříčku Bohuslava Sobotku, předsedu ČSSD. Toho ale rovněž pozitivně vnímá více než polovina (51 procent) respondentů.

Ostatní politici již většinové oblíbenosti nedosáhli, na třetím místě (49 procent) je 1. místopředseda ČSSD Michal Hašek, na čtvrté příčce (47 procent) se umístila předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS), následovaná také čtvrtým zástupcem sociálních demokratů Lubomírem Zaorálkem (42 procent).

Pětka nejhůře ohodnocených politiků se skládá pouze ze zástupců současné vládní koalice. Kromě Víta Bárty se v ní umístil ministr obrany Alexandr Vondra (ODS), který nepříznivě působí na 77 procent vzorku.

Mezi populací velkou oblibu nezískal (76 procent respondentů ho ohodnotilo negativně) ani ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

Na dalších příčkách se umístili zástupci strany Věci veřejné - a to její předseda Radek John, který "nesedí" třem čtvrtinám (75 procent) odpovídajících, a ministr školství Josef Dobeš (VV), toho by negativně ohodnotilo "pouze" 72 procent vzorku.

Průzkum probíhal mezi 8. až 16. zářím, zúčastnilo se jej 1237 respondentů.


Váš názor
  •  
    29.9.2011 16:34

    Co se týče investiční strategie je to rozhodně pozitivní zpráva.
    Homo
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data