Aktualizováno Americký mediální gigant Time vykázal za první čtvrtletí letošního roku ziskovost i tržby, které předčily odhady trhu. Důvodem překonání odhadů analytiků byly vyšší příjmy z reklamy. Společnost, která na začátku týdne přislíbila dodat CETV likviditu potřebnou pro refinancování části dluhu výměnou za navýšení podílu, navíc dnes potvrdila svůj celoroční výhled hospodaření.
Čistý zisk provozovatele (například) filmového studia Brothers a televizního kanálu HBO za první tři měsíce roku dosáhly 11% poklesu na 583 milionu dolarů, což při přepočtu na akcii odpovídá 59 centům. Po očištění o jednorázové vlivy však čistý zisk výsledkem 67 centů překonal očekávání trhu o 3 centy.
Dceřiná kabelová televize HBO musela kvůli zranění už třetího koně zrušit pokračování seriálu Luck z dostihového a sázkařského prostředí, což si vyžádalo odpis 35 milionů dolarů. Dalších 52 milionů dolarů musela odepsat kvůli uzavření kabelové sítě v Indii.
Celkové tržby Time za první čtvrtletí vzrostly o 4,4 procent na 6,98 miliardy dolarů, a skončily tak nad konsensem na úrovni 6,82 mld. USD. Tržby divize televizních stanic jako TNT, CNN a HBO stouply o tři procenta na 2,6 miliardy dolarů, což byl slabší růst, než se čekalo. Příjmy filmové divize vzrostly o sedm procent a k jejich růstu výrazně přispěl film Sherlock Holmes: Hra stínů, který od svého uvedení do kin na počátku ledna vydělal 535 milionů dolarů. Tržby vydavatelské divize s časopisy Time, People nebo Sports Illustrated klesly o tři procenta na 773 milionů dolarů.
Time Warner získává přes 70 procent svého ročního provozního zisku z televizní divize, která za první čtvrtletí vykázala růst výnosů z reklamy o 6 procent a zvýšení příjmů z poplatků z kabelových televizí o 5 procent.
Společnost Time Warner Inc. v březnu 2009 koupila 31% podíl ve společnosti Central European Media Enterprises (CETV) za 241,5 mil. USD. Získala tehdy 19 milionů nově vydaných kmenových akcií CETV. Z nich 14,5 milionu byly akcie třídy A v ceně 12 dolarů za kus a zbylých 4,5 milionu byly akcie třídy B za 15 dolarů/akcii. Celková investice 350 mil. USD za jednatřicetiprocentní podíl v CETV z roku 2009 se dočkala navýšení v březnu 2011 (3,4% podíl od PPF za 19,45 USD/akcie). V pondělí v noci následně CETV oznámila, že Time Warner a spoluzakladatel Ronald Lauder firmu finančně podpoří úvěry za 300 milionů dolarů na refinancování dluhu. Time Warner na oplátku získá dalších 9,5 milionu akcií CETV a i po naředění dosavadního podílů tak navýší podíl na 40 procent. Ve hře je navíc opce na navýšení podílu v CETV až na 49,9 procenta v případě nesplácení některého z úvěrů CETV po dobu půl roku.