Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Telefónica CR dostala zelenou k nákupu podílů v několika firmách

Telefónica CR dostala zelenou k nákupu podílů v několika firmách

23.8.2012 11:58
Autor: ČTK

Telefónica Czech Republic může prostřednictvím své dceřiné společnosti Bonerix Czech republic koupit podíly v několika firmách, které podnikají v oblasti správy zaměstnaneckých programů firem, které nabízí služby elektronických komunikací. Fúzi povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Rozhodnutí je pravomocné, řekl ČTK místopředseda úřadu Michal Petr. Majetkové změny se týkají firem Global care, TMT Czech, Hermod, Česká servisní a správní a Lakensis. 

"Uskutečnění spojení neovlivní žádným způsobem tržní prostředí v oblasti správy benefitních zaměstnaneckých programů korporátních klientů mobilních telefonních operátorů," uvedl Petr. Telefónica má některé z uvedených firem prostřednictvím společnosti Bonerix nabýt zcela, jiné pouze z části. 

"Soutěžitel Bonerix je plně kontrolován společností Telefónica ČR (408,5 CZK, -0,12%), která v důsledku posuzovaného spojení soutěžitelů převezme tato společnost do své správy benefitní zaměstnanecké programy svých korporátních klientů, které doposud spravovala prostřednictvím nabývaných subjektů," uvedl Petr. 

Podle dostupných informací například společnost Global Care aktuálně obsluhuje 55.000 zákazníků v programu levného volání. Spravuje SIM karty všech mobilních operátorů, jejím hlavním partnerem a poskytovatelem sítě je společnost Telefónica Czech Republic.


Váš názor
  • Důvod?
    23.8.2012 12:18

    Hádám, že z nich vytvoří virtuální operátory.
    Funtom
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba