Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
NWR dokončila proces squeeze outu

NWR dokončila proces squeeze outu "staré" NWR NV. Vyrovnání proběhne k 8. říjnu

20.09.2012 18:26, aktualizováno: 21.9. 8:24
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Aktualizováno

Těžební společnost New World Resources oznámila dokončení procesu squeeze outu u těch akcionářů, kteří v rámci reinkorporace společnosti do Velké Británie v roce 2011 nepřistoupili na mnohakolovou výměnu akcií "staré" NWR NV za akcie "nové" britské NWR Plc.

Na podnět britské NWR Plc rozhodl v červnu nizozemský soud o povinném squeeze-outu zbytku nesměněných akcií typu "A" staré NWR. Soud rozhodl, aby stávající akcionáři staré NWR, kteří se dobrovolné směny a následných opakovaných výzev v rámci procesu squeeze outu nezúčastnili, převedli akcie na novou britskou NWR Plc na stanovené ceně 3,96 EUR za akcii.

19. června komora při amsterodamském soudu rozhodla o nuceném převodu zbytku dosud nesměněných akcií staré NWR NV. O samotné směně bylo prvotně rozhodnuto na jaře loňského roku v důsledku reinkorporace společnosti z Nizozemí do Velké Británie, o následném zahájení procesu vytěsnění zbytku drobných akcionářů pak před rokem. Po ročním období bude proces ukončen výkupem zbytku "starých akcií". Nyní doběhla tříměsíční perioda, po které NWR vyplatí zbývajícím akcionářům NWR NV po stanovené ceně hrubých 3,96 EUR/akcie. Po zohlednění úroků a dividendy bude vyplaceno čistých 3,93 EUR/akcie. Cena vychází z ceny 101 Kč/akcie, což byla závěrečná cena v pražském obchodování ke dni 18. červnu 2012.

NWR nyní po uplynutí tříměsíční periody rozhodla, že výplata zbývajících akcií NWR NV bude provedena k datu 8. říjnu 2012, transfer akcií NWR NV na NWR Plc. je očekáván k 9. říjnu 2012. Následně NWR Plc bude výhradním akcionářem NWR NV.

Stará NWR NV je nyní stále ještě listována na varšavské burze. Po 9. říjnu bude NWR NV chtít přistoupit k delistingu akcií staré NWR NV z burzy. V očekávání finálního vyrovnání s akcionáři staré NWR NV bude obchodování s akciemi staré NWR NV ve Varšavě pozastaveno již k 4. říjnu.

Akcie nové britské společnosti NWR Plc jsou obchodovány bez jakýchkoli změn na burzách v Londýně, Varšavě a Praze.

NWR zahájila kroky ke změně registrace sídla společnosti do Velké Británie loni v dubnu. Ke změně registrace sídla společnosti bylo potřeba nahradit akcie holandské společnosti NWR NV akciemi nové britské společnosti NWR Plc, která je 100% vlastníkem NWR NV. Držitelé akcií NWR měli do května 2011 kontaktovat svého obchodníka s cennými papíry a vyplnit akceptaci nabídky směny, případně akceptovat elektronicky, což nabídla také Patria Direct. Směna neměla žádný dopad na nárok na dividendu.

Po dobrovolné směně akcií staré NWR NV za akcie nové NWR Plc zahájila NWR proces postupného vytěsnění zbývajícího drobného počtu akcionářů, kteří nepřistoupili v rámci opakovaných výzev na směnu akcií v rámci reinkorporace společnosti do Velké Británie a jejího zařazení do britského indexu FTSE. Ke dni 19. červenci 2011 NWR držela souhlas celkem 99,63 procenta akcionářů se směnou akcií. V listopadu 2011 pak informovala, že získala dalších 397.969 akcií a celkový souhlas navýšila na 99,78 procenta a potvrdila, že usiluje o vytěsnění zbývajících 0,22 % akcionářů staré NWR. Soudní rozhodnutí o převodu akcií na NWR Plc na ceně 3,96 EUR/akcie se tak nyní týká pouze nízkých desetin procenta akcií staré NWR NV. 


 


Čtěte více:

NWR - DOPORUČENÁ NABÍDKA SMĚNY AKCIÍ
11.04.2011 8:25
CELÝ DOKUMENT ANI JEHO ČÁST NEJSOU URČENY KE SDĚLOVÁNÍ, PUBLIKOVÁNÍ AN...
Nabídka výměny akcií NWR - Konkrétní postup a FAQ
12.04.2011 18:42
V pondělí 11. dubna oznámila nově ustavená britská společnost New Worl...
NWR pokračuje ve squeeze-outu, zbývá získat 0,22 procenta akcií
11.11.2011 8:59
NWR Plc oznámila, že od zahájení postupného vytěsnění zbývajícího drob...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Tesco PLC (02/20 Q4)
Wirecard AG (12/19 Q4)
9:00CZ - Nezaměstnanost
20:00USA - Zápis z jednání FOMC