Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street propadla čtvrtým dnem v řadě; Alcoe nepomohly ani lepší výsledky; Chevron vydal profit warning

Wall Street propadla čtvrtým dnem v řadě; Alcoe nepomohly ani lepší výsledky; Chevron vydal profit warning

11.10.2012 8:37
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Americké trhy oslabily počtvrté v řadě, když komentáře šéfa společnosti Alcoa ohledně zpomalení v Číně a Evropě přiživily obavy ze zpomalujícího globálního růstu. Index DJIA propadl o více než 100 bodů a v čele tohoto pádu stály akcie Alcoa a Chevron. Index S&P 500 odepsal 0,63 % a index Nasdaq ztratil 0,43 % navzdory silné podpoře ze strany 0,8% růstu akcií Apple.

Po nepřesvědčivých komentářích největšího amerického producenta hliníku se nedařilo komoditám, které s sebou stáhly i ceny akcií komoditních producentů. Cena hliníku propadla o více než 2 % a ztrátu zaznamenala i cena ropy, která nedokázala udržet nadějný průběžný růst. O více než 4 % propadly akcie ropného gigantu Chevron poté, co společnost vydala varování, že její výsledky za 3Q budou podstatně horší než v 2Q.

Hospodářské výsledky za 3Q nad odhady analytiků reportovaly společnosti Yum! Brands a Costco Wholsale. Akcie Costco přidaly necelá 2 %, zatímco akcie Yum! Brands posílily dokonce o více než 8 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.01.2025
9:06Rozbřesk: Donald Trump první den v práci: vyšší cla nepodepsal, ale slíbil. Eurodolar během inaugurace na houpačce
8:55Trump odložil zákaz TikToku, chce maximalizovat těžbu ropy a plynu
8:43Trumpovy kontroverzní kroky, nástup macho éry a evropské futures smíšené  
8:31FT: Aktiva klimatických fondů se loni snížila, Trump vyvolává pesimismus
8:11Ifo: Největší obavy mají z Trumpa ekonomové v Severní Americe a západní Evropě
6:02Tengler: Celková Trumpova politika a další faktory by měly přinést růst bez inflačních tlaků
20.01.2025
17:58Rozpad některých ekonomických „pravidel“
17:19Evropské akcie začaly týden úspěšně, americká cla prý nepřijdou hned  
16:20JPMorgan: Americké zisky v letošní výsledkové sezóně překonají Evropu
15:44Průzkum: Americké firmy čekají zhoršení hospodářských vztahů mezi USA a Evropou
15:24Trumpův návrat do Bílého domu vede západní firmy k přehodnocení postoje k Rusku
14:40Největší hrozba pro světovou ekonomiku? Tvrdošíjná inflace
14:13Raiffeisenbank a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu a maturitě dluhopisu XS277033553
13:43EU se obrátila na WTO kvůli praktikám Číny v oblasti duševního vlastnictví
12:55Týdenní výhled: Donald Trump začne vládu desítkami dekretů, Tiktok se vyhne zákazu a obnovuje služby  
11:09NIM: Microsoft ukazuje, jakým směrem půjdou investice do AI
10:47Reuters: EPH českého miliardáře Křetínského se připojila k zájemcům o německý Uniper
10:37DAX na historických maximech  
10:24Bitcoin je před nástupem Donalda Trumpa do prezidentského úřadu na rekordu
10:06Seznam Zprávy: Skupina PPF a miliardář Strnad založili společnou firmu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00DE - Index očekávání ZEW