Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
SPAD čekají změny: Vstoupí Tatry mountain resorts, odejde KIT digital

SPAD čekají změny: Vstoupí Tatry mountain resorts, odejde KIT digital

19.10.2012 15:37, aktualizováno: 19.10. 16:14
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Na hlavním trhu pražské burzy se se začátkem příštího týdne objeví další emise, bude jich tak již patnáct... ale jen do pátku. Zatímco v pondělí do SPADu vstoupí emise slovenské společnosti Tatry mountain resorts (TMR), v pátek z burzy odjede KIT digital (44,1 CZK, -4,85%).

„Dne 22. října 2012 pražská burza přivítá novou emisi slovenské společnosti Tatry mountain resorts, a.s., která bude obchodována na hlavním trhu burzy pod zkráceným názvem TMR (ISIN SK1120010287) a bude zařazena do systému SPAD,“ oznámila dnes Burza cenných papírů Praha. Dodala, že v letošním roce se jedná již o třetí nový titul uvedený na jeden z regulovaných trhů pražské burzy.

Akcie slovenské společnosti Tatry Mountain Resorts, které se ještě minulý týden obchodovaly pouze na bratislavské burze, již toto pondělí debutovaly na burze ve Varšavě. Společnost vznikla propojením firem Ski Jasná a Tatranské lanové dráhy a je v současné době největším poskytovatelem turistických služeb na Slovensku.

Tržní kapitalizace společnosti Tatry Mountain Resorts činí 292 milionů eur (nebo 378 milionů dolarů), což odpovídá velikosti emisí, jakými jsou např. na pražské burze Fortuna (86,6 CZK, -0,46%), KIT digital nebo CETV (130,1 CZK, -3,41%).

Právě akcie KIT digital ale po dlouhém období avizování odchodu z pražské burzy příští pátek 26. října opustí hlavní trh pražské burzy SPAD. Nebude to však na dlouho, protože již po víkendu (v pondělí 29. října) vstoupí akcie KTD na trh START, kde se bude obchodovat nadále.

 

(Zdroj: BCPP, TMR, KITD)


Čtěte více:

KIT digital opustí SPAD, na pražské burze ale zůstane
24.09.2012 16:31
Hlavní trh pražské burzy dne 26. října přijde o jednu ze svých 14 emis...
Slovenská Tatry Mountain Resorts debutovala na varšavské burze, míří i na BCPP
16.10.2012 9:38
Akcie slovenské společnosti Tatry Mountain Resorts (TMR), která vlastn...

Váš názor
  •  
    19.10.2012 16:31

    Víte někdo jak bude probíhat obchodování s KITDem v tom STARTU?
    verča
    • záhada...
      26.10.2012 9:06

      ...nikde jsem na stránce burzy nenašel žádný funkční odkaz na START, jen obecný bláboly. Rád bych aspoň viděl, co se tam obchoduje a za kolik. Nevíte, který dveře mám vyrazit, abych tam viděl? Hořim na kidech tak, že už se mi ani nevyplatí to prodat, tak chci aspoň vidět, jak budou funět dál.
      marrtt
      • Re: záhada...
        26.10.2012 9:21

        Jestli na nich horis tak, ze uz te par susni za poplatek nevytrhne, tak to prodej a vzapeti nakup v USA, ta vetsi likvidita a moznost obchodovat realtime (oproti soucasnosti, kdy na to mas 50 minut a zbytek muzes leda tak vyckavat na ameriku) se podle me vyplati mnohem vic..
        Mike11
      • Re: záhada...
        26.10.2012 9:10

        neobchoduje se tam nic. obchodovat se tam bude jediny titul a to prave KITD, jinak je to dalsi mrtvy Koblicuv projekt.
        petr666
        • to petr666
          26.10.2012 9:32

          Ale jak tu nedávno v rozhovoru pan Koblic uvedl, on za nic nemůže, on je muzikant :-)
          oh171
  • TMR short
    19.10.2012 15:53

    Hned bych do toho šel, protože vím jak to aktuálně na Slovensko v tomto odvětví vypadá...
    Inky
    • Re: TMR short
      19.10.2012 16:47

      staci, ze v pozadi je JT...
      hm
Aktuální komentáře
18.09.2025
10:56Rohlik Group zvýšil hrubý zisk o 38 procent, provozní ztráta klesla na 1,54 mld. Kč
10:07Reakce na Fed byla negativní, ale trhy zřejmě ztráty rychle setřesou  
9:03Rozbřesk: Asertivní Fed bránící svoji nezávislost USD prospěl, viceguvernér ČNB Frait nevidí důvod snižovat sazby
8:35Trhy po snížení sazeb Fedu zamíří výše. Jaké výsledky ukázala COLT CZ Group?  
8:16Jakub Blaha ke COLT CZ Group po 2Q25: Slabší výkon palných zbraní kompenzován silnou muniční divizí a strategickou expanzí do energetických výbušnin  
7:45COLT CZ Group zvýšila zisk o polovinu a potvrzuje výhled. "Zásadní kroky posouvají skupinu na novou úroveň," říká Jan Drahota
17.09.2025
22:01Fed snížil sazby, trhy ale reagovaly vlažně  
22:00Komentář Jana Čermáka: Fed doručil jestřábí redukci sazeb
20:15Fed snížil sazby. Letos ještě dvakrát? Výnos dluhopisů klesá, eurodolar nad 1,1900, Wall Street v klidu
17:19Vysílá zlato klasický signál strachu?
17:19Co se očekává od výsledků Coltu?  
16:35Alibaba těží z domácího růstu AI sektoru, zatímco čínský regulátor omezuje Nvidii
15:00Traders Talk: Fed, zlato i čínské akcie. Kde hledat příležitosti?
13:57WTO: AI by mohla výrazně podpořit obchod, přináší však také rizika
13:23Švédská Verisure plánuje největší evropské IPO za poslední roky, vybrat chce přes 3 miliardy eur
11:22Stopka pro Nvidii. Čína zakázala svým společnostem nakupovat její čipy
11:07Před Fedem je na trzích klid. Co večer sledovat především?  
10:37Comeback čínského techu: společnosti těží z důvěry v AI
10:34Evropské firmy se chystají na další výpadky dodávek kovů vzácných zemin z Číny
10:11Japonský vývoz v srpnu opět klesl, export do USA zůstává pod tlakem kvůli clům

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.