Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
John skončí jako předseda Věcí veřejných. Ty vyloučily poslance Šťovíčka za podporu vlády

John skončí jako předseda Věcí veřejných. Ty vyloučily poslance Šťovíčka za podporu vlády

1.11.2012 10:52
Autor: ČTK

Grémium opozičních Věcí veřejných vyloučilo poslance Milana Šťovíčka ze strany kvůli tomu, že podporoval vládu a ve Sněmovně hlasoval s koalicí. ČTK to dnes řekl místopředseda VV Tomáš Jarolím. Rozhodnutí širšího vedení strany podle něj bylo téměř jednomyslné. Proti byl jen poslanec David Kádner, uvedl Jarolím.

Předseda strany Radek John oznámil úmysl skončit v jejím čele. Věci veřejné budou nástupce dosavadního předsedy vybírat zřejmě 5. ledna. Kandidaturu na šéfa strany zvažuje současný místopředseda Tomáš Jarolím. John nadále bude pracovat v médiích, kde prý chce informovat o korupci a kriminalitě v politice, poslanecký mandát si ponechá.

Starosta Litvínova Šťovíček souhlasí s vládními reformními kroky. V minulosti uvedl, že kabinet bude podporovat do té doby, dokud vláda zaručí zachování územních limitů těžby v severních Čechách. Podle stanov VV je rozhodnutí grémia platné okamžitě. Šťovíček tak již není členem strany, za kterou byl zvolen do Sněmovny. "Důvodem je jeho postoj a podpora vlády a hlasování s koalicí," sdělil ČTK Jarolím. Právě místopředseda VV hlasování o vyloučení neposlušného poslance ze strany inicioval.

Šťovíček má podle stanov právo se do konce listopadu proti rozhodnutí grémia odvolat k rozhodčí a revizní komisi VV. "Odvolání nemá odkladný účinek a do rozhodnutí komise usnesení platí," řekl Jarolím. 

"Zvažuji přijetí nominací na předsedu. V minulých volbách jsem měl bez kampaně o jednu nominaci méně než Radek John a v rámci loajality jsem poté odstoupil," řekl Jarolím ke svému úmyslu kandidivat do čela VV. Další místopředseda VV Jiří Kohout uvedl, že o kandidatuře ještě nezačal přemýšlet.

Strana staronového předsedu Johna zvolila opět na konci letošního června. Těsně za ním skončila místopředsedkyně VV Kateřina Klasnová. John měl ve funkci být další dva roky. Ve čtvrtek ale náhle oznámil, že stranu již nechce nadále vést. Předložil proto grémiu návrh na svolání volební konference na začátku příštího roku. Odůvodnil to tím, že podepsal s vydavatelstvím Empresa Media smlouvu a hodlá publikovat své texty o "mafiánské chobotnici rozkrádající veřejné peníze v této zemi". John od listopadu nastupuje v tomto vydavatelství mediálního magnáta Jaromíra Soukupa coby vedoucí. Předsedkyně poslanců VV Kateřina Klasnová sdělila, že grémium a předsednictvo souhlasilo s volební konferencí na začátku příštího roku.

Předseda VV si sám volí svůj tým místopředsedů. Jarolím dnes řekl, že pokud bude na šéfa strany kandidovat, své nejbližší spolupracovníky do vedení strany vybere z lidí mimo Sněmovnu.

VV se po posledních sněmovních volbách staly součástí vládní koalice s TOP 09 a ODS. Později ale po neshodách ve vládě i samotných VV kabinet opustily a přešly do opozice. Součástí vlády se stala strana LIDEM, která vznikla odštěpením části bývalých členů VV. Šťovíček zůstal v původní straně, v důležitých hlasováních ale podporoval vládu. Šťovíček se staví proti zrušení územních limitů těžby uhlí, které by mohly ohrozit obce na Litvínovsku.


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
 • Lahůdka
  1.11.2012 11:58

  Publikující investigativní novinář sedící v parlamentu na výboru pro bezpečnost a ve stále komisi pro kontrolu BIS ... to je celkem lahůdkové. "Pane novináři, odkud máte tu informaci ... sorry, nepovím, musím chránit své zdroje."
  razit
  • Re: Lahůdka
   1.11.2012 12:26

   Jako poslanec, člen vlády, zařídím si zákon, který mě usnadní ředitelování nemocnice, poč.firmy, stavební fimy, Nebo si natáhnu velice dobré zakázky.CO JE HORŠI.
   Homo
   •  
    1.11.2012 13:11

    Jo a není tak trochu role novinářů hlídat politiky. No jo no, pan John je čistota sama, tak asi nemáte probém, že bude hlídat sám sebe.
    razit
   •  
    1.11.2012 13:09

    Pokud zařídíte zákon, pak děláte svou práci, přesvědčíte požadovanou většinu, všechno v richtigu. Ten zákon samozřejmě v richtigu být nemusí, no ale to je jiná otázka. Nevím jak se natahují velice dobré zakázky, nemá zkušenosti a v jednacím řádu sněmovny se to nepíše. Tak nějak jste mě spíš měl sepsout s tou komisí, ta je samozřejmě pro kontrolu GIBS and ne BIS. Zatracený G mi někam uteklo a taky jsem si hrál na přesmyčky. Zpět k tý novinařině a třeba bazpečnostnímu výboru ... to Vám fakt nepřijde divný, že pan John bude mít přístup k relativně "vzácným" informacím a kdyby náhodou něco použil v novinařině a někdo mu to vyčítal, tak on prostě bute "chránit své zdroje". To je divný, ne?
    razit
Aktuální komentáře
29.4.2017
16:57Evropské banky by neměly čekat na spásu od ECB. Musí si vzít příklad z Wall Street
8:56Víkendář: Rebel proti carovi nové ruské říše
28.4.2017
22:47Wall Street zakončila duben nevýraznou seancí
19:26Zisky obchodovaných firem jsou mimořádně vysoko. Srovná je korekce?
17:53Summary: Intel zlepšil profitabilitu, Microsoft má silnou marži v cloudových službách
17:52UNICAPITAL ENERGY a.s.: Výroční zpráva za hospodářský rok 2016
17:44Pražská burza uzavřela týden dalším růstem
17:37STING investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Oprava Pololetní zprávy k 30. 6. 2016
17:33Světové akcie: Nejistá koncovka úspěšného měsíce
17:17Pozitivní závěr týdne pro korunu. Euro neudrželo zisky z inflace  
17:08UNICAPITAL a.s.: Ukazatel Equity ratio za hospodářský rok 2016
16:59Home Credit B.V. - zveřejňuje výroční zprávu společnosti
16:52FOCUS INVEST, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. zveřejňuje Výroční zprávu
16:51Týden na měnách: Euforie z voleb  
16:45Zisku General Motors se dařilo. Automobilka chce dál šetřit a prodávat za vyšší ceny
16:15Trump za sebou má prvních sto dní. Trhy si ho oblíbily, Američané spíše ne
16:03APS FUND ALPHA uzavřený investiční fond, a.s. zveřejňuje Výroční zprávu fondu za rok 2016
16:03LUCROS investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Konsolidovaná výroční zpráva za období 1. 1. 2016 do 31. 12. 2016
15:57CENTRAL GROUP uzavřený investiční fond a.s.: Výroční zpráva za období 1. 1. 2016 do 31. 12. 2016
15:55INFOND investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. : Oprava pololetní zprávy Emitenta

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data