Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Andrej Babiš chce vlastní regionální televizi, ČT prý ovládají politici a finanční skupiny

Andrej Babiš chce vlastní regionální televizi, ČT prý ovládají politici a finanční skupiny

17.09.2012 10:07, aktualizováno: 17.9. 16:17
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Miliardář Andrej Babiš chystá další expanzi ve světě médií. Kromě novin a webu by rád v České republice měl i vlastní televizi. Majiteli Agrofertu v současnosti vadí, že nedostává prostor v České televizi, která je dle něj ovládaná politiky a finančními skupinami. V rozhovoru pro magazín Forbes proto připustil možnost rozšíření svého podnikání i do oblasti televize. V průběhu dne potom přišly i dalsí konkrétnější údaje.
 
“Vzhledem k tomu, že zpravodajství veřejnoprávní televize ovládají politici a finanční skupiny, tak o tom uvažujeme,“ potvrdil Babiš možnost akvizice televize časopisu Forbes. 

Český miliardář slovenského původu Andrej Babiš podle informací potvrzených ČTK plánuje příští rok spustit vlastní regionální televizi. Kanál by měl vzniknout na základě regionálních zpravodajských týdeníků 5+2 dny, které zdarma vydává Babišova společnost AGF Media.

Podle Hospodářských novin se Babiš dostal do křížku s ČT, když jej veřejnoprávní televize chvíli před vysíláním nepustila do pořadu Máte slovo o zdražování potravin. Důvodem kroku ČT byl tehdy prý fakt, že Babiš je politik, který bude kandidovat v parlamentních volbách. Pořadu Máte slovo se ale podle HN přitom zúčastnili poslanec za ODS Pavel Suchánek i Vít Bárta z Věcí veřejných.

Andrej Babiš již není v oblasti médií žádným nováčkem. Jeho Aktivity na mediálním trhu začaly de facto již v prosinci, kdy založil společnost AGF Media, která je dceřinou firmou jeho skupiny Agrofert. Letos v březnu potom začala AGF Media vydávat regionální týdeník 5+2 dny, který je od srpna zadarmo dostupný v 77 mutacích po celém Česku.

Spekulace o snahách podnikatele Andreje Babiše získat do svého vlastnictví některé z vlivných médií se pak tiskem šířily již delší dobu. Naposledy před dvěma měsíci týdeník Euro s odvoláním na své zdroje, že majitel holdingu Agrofert hodlá své podnikání rozšířit o televizi Metropol, kterou majoritně ovládá podnikatel Luboš Měkota.

"Metropol TV by se Babišovi hodila do konceptu s týdeníkem 5+2 dny, jejich propojení nabízí zajímavé synergie. 5+2 dny vyprodukuje spoustu informací, které by se mohly stát základem zpravodajského obsahu televize. Televize navíc může Babišovi pomoci s podporou jeho politického hnutí ANO 2011," řekl týdeníku Euro jeden ze zdrojů na začátku července. Sám Babiš ale informaci záhy popřel. „S lidmi kolem této televize jsem se nikdy nesešel, neznám ani pana Měkotu, ani nikoho z jejího vedení," řekl tehdy.

Před měsícem potom Andrej Babiš údajně podal nabídku na koupi skupiny Centrum Holdings, která provozuje portál Centrum.cz nebo zpravodajský server Aktuálně.cz. Informaci tehdy přinesly Lidové noviny s tím, že ji potvrdil sám Babiš, aniž by sdělil, na kolik si společnost cení. Jiná média však potvrzení nabídky od žádné ze stran nezískala.

(Zdroj: Forbes, LN, HN)


Čtěte více:

Babiš rozdává už půl milionu svých týdeníků. Dláždí si cestu k moci?
25.05.2012 9:13
Majitel holdingu Agrofert Andrej Babiš se zařadil mezi přední české vy...
Babiš: Nekecám a nelžu, ale mluvím asi blbě
02.08.2012 9:19
Předseda představenstva firmy Agrofert Holding Andrej Babiš je od stře...
Babiš chce dále posílit svůj mediální vliv. Cílí na Aktuálně.cz a Centrum.cz (doplněno o vyjádření BXR)
16.08.2012 8:41
Jeden z nejbohatších českých podnikatelů a předseda politického hnutí ...

Váš názor
  •  
    17.09.2012 10:16

    Když ony ty finanční skupiny nechtějí pořád Babiše brát do party. Tak si zřídí vlastní televizi a nazve ji pravděpodobně KALOUSEK podle jím obdivovaného politika. Kalousek pak přejde do jeho strany a bude nadále špinit českou politickou scénu.
    Juniper
Aktuální komentáře
27.10.2025
21:01Americké trhy s vidinou obchodní dohody mezi USA a Čínou na historických maximech  
17:36PODCAST Týdenní výhled: Jednání USA – Čína se slibně posouvají, Fed sníží sazby a reportovat bude celý Big Tech  
16:26Zlato a vysoké vládní dluhy – pět scénářů
15:13Vyjednávání Trump – Xi: Vzácné zeminy pod drobnohledem
15:11Dvojité K vyjednává se čtyřmi C: Costu Coffe chce z rukou Coca-Coly získat KKR
14:08USA a Čína dosáhly průlomu v obchodních jednáních. Trhy reagují růstem
13:52Trigema Real Estate Finance a.s.: Oznámení o předčasném splacení emise dluhopisů
12:21Posun ve vyjednávání pozitivně naladil Asii i Ameriku, zatímco Evropa zaostává  
11:24Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu zlepšila
11:05Evropa pod lupou. Co tento týden čekat od ECB a vývoje v eurozóně  
9:13Rozbřesk: Slabá americká inflace a slabý dolar - jak dopadne do střední Evropy?
8:53Růst akcií v Tokiu, hrozby z Moskvy, cla z Washingtonu  
6:06Tři dividendové akcie, které si podle Simpsona zaslouží pozornost
26.10.2025
14:35Po několika desetiletích přichází revoluční změny v peněžním systému
8:14Víkendář: Kdy se akciová bublina stává hrozbou pro celou ekonomiku? Jak je tomu nyní?
25.10.2025
17:56Fidelity International: Nová éra globálního nedostatku úspor?
8:09Víkendář: Když čističi bot dávají tipy na akcie, je čas se z akciového trhu stáhnout…
24.10.2025
22:03Americké akcie rostly, trh reagoval na mírnější inflaci a silné výsledky firem  
17:17Obchodované společnosti v příliš drahé akcie nevěří?
16:44Ruská centrální banka snížila úrokovou sazbu o půl bodu na 16,5 procenta

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Bed Bath & Beyond Inc (09/25 Q3, Aft-mkt)
BioMarin Pharmaceutical Inc (09/25 Q3, Aft-mkt)
Cadence Design Systems Inc (09/25 Q3, Aft-mkt)
Nucor Corp (09/25 Q3, Aft-mkt)
Waste Management Inc (09/25 Q3, Aft-mkt)
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
13:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
19:00Deutsche Boerse AG (09/25 Q3)
21:05Whirlpool Corp (09/25 Q3)