Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
S náladou amerických spotřebitelů to v dubnu není špatné, ukazuje Conference Board

S náladou amerických spotřebitelů to v dubnu není špatné, ukazuje Conference Board

30.04.2013 16:12, aktualizováno: 30.4. 16:57
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Aktualizováno

Indikátory spotřebitelské nálady v USA se za duben nevyvíjejí špatně. Index sestavovaný organizací Conference Board stoupl na 68,1 bodu z březnových 61,9 bodu. Toto číslo bylo navíc revizí vylepšeno. Dubnový výsledek značně překonal tržní konsensus, který byl nastaven na 61,0 bodů.

Za růstem spotřebitelské důvěry stojí hlavně stoupající očekávání - příslušný index roste na 73,3 bodu z 63,7 bodu v březnu. Spotřebitelé jsou optimističtější ohledně svého příjmu, kde mírně začala převládat očekávání růstu. Zlepšila se i očekávání o zaměstnanosti, kde je ovšem v převaze nadále očekávání úbytku pracovních míst. U podnikatelských podmínek lehce převládá očekávané zlepšení. Inflační očekávání lehce poklesla.

V případě hodnocení současné situace je růst indexu méně výrazný, z 59,2 na 60,4 bodu. Přes polovinu respondentů vidí podmínky jako normální a u zbytku převažuje negativní hodnocení. Současný stav trhu práce je podle respondentů také spíše špatný, více respondentů než v minulých měsících považuje za těžké najít místo, přes polovinu si myslí, že pracovních míst není hodně.

Dnes zveřejněný index spotřebitelské důvěry dává příznivý signál o vývoji poptávky na začátku druhého kvartálu. V tom prvním byl přitom americký spotřebitel klíčovým tahounem ekonomiky. Podobně vyzněl i nedávno zveřejněný index spotřebitelské důvěry sestavovaný Michiganskou universitou. Ten sice za duben poklesl, ale pouze mírně a z relativně vysoké březnové úrovně.


Váš názor
 • se nestačím divit.......
  01.05.2013 10:53

  jak může něco takového tady vůbec někdo napsat. Každý tady přece ví, že amici jsou bez práce, skoro 50 milionů z nich přežívá jen díky stravenkám a nemocní houfně umíraji ve frontách u bran nemocnic, zatím co v Česku je o každého postaráno, sociální zabezpečení je na nejvyšší úrovni a všeci se už nemůžou dočkat návratu komunistů. Jenže o tom jak se máme dobře a jak jsou všeci spokojený se nepíše.
  xxx
  • Re: se nestačím divit.......
   02.05.2013 10:13

   Jj...:-))) Bosé mámy svírají z posledních sil své chřadnoucí děti v náruči a hladem se jim podlamují nohy. Opodál je s pobavením sleduje tlustý bankéř s doutníkem a bílou šálou ze své limuzíny :-))))))
   Jesse
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Tesco PLC (02/20 Q4)
Wirecard AG (12/19 Q4)
9:00CZ - Nezaměstnanost
20:00USA - Zápis z jednání FOMC