Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street otočila do červených čísel; Yum! Brands (-4 %) tíží slabé tržby v Číně

Wall Street otočila do červených čísel; Yum! Brands (-4 %) tíží slabé tržby v Číně

13.08.2013 17:04
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Akciové trhy ve Spojených státech po krátkém úvodním růstu zamířily do červených čísel a nyní již indexy oslabují již téměř o půl procenta. Převážil tak negativní sentiment navzdory lepším makrodatům - maloobchodní tržby v červenci vzrostly čtvrtým měsícem v řadě. Konkrétně stouply o 0,2 procenta, tedy mírně pod konsensem nastaveným na 0,3 procenta, ale zároveň byla revidována směrem nahoru čísla za měsíc červen. Příznivé zprávy přišly i z Německa, kde index ekonomického sentimentu ZEW v srpnu vzrostl až na 42 b. proti odhadům analytiků nastaveným na 39,9 b.

Dnes se na Wall Street daří akciím Eli Lilly (55,78 USD, 3,20%), které posilují o 3,4 procenta, což zároveň znamená nejlepší výsledek z celého indexu S&P 500. Důvodem jsou zprávy, že lék, který společnost vyvíjí, podle posledních studií výrazně zvyšuje pravděpodobnost přežití u pacientů s rakovinou plic. Firma předpokládá, že schvalovací řízení začne na konci roku 2014. 

Bitva o kontrolu nad vedením řetězce J. C. Penney nabrala nové obrátky. Společnost oznámila odchod Billa Ackmanna z představenstva poté, co se za generálního ředitele Mika Ullmana postavil miliardář Soros se svými fondy v roli investora. Akcie v premarketu i úvodu obchodování předvedly více jak 2% zisk, aktuálně ale obrátily do bezmála 3% ztráty k 12,8 USD

 
Společnost Marvell Technology (13,41 USD, 5,47%) zpevňuje o 5 procenta poté, co analytici RBC Capital Markets zvýšili svoje doporučení, a to na „top pick“.

Apple (471,73 USD, 0,94%) přidává 1 procenta poté, co se objevily zprávy, že společnost podle zdrojů obeznámených se situací představí nový iPhone 10 již v září. Nový iPad včetně modelu mini by měl jít do prodeje následně.

Na opačné straně jsou akcie Yum! Brands, které odepisují 3,6 procenta. Důvodem je, že společnosti za minulý měsíc poklesly tržby v Číně o 13 procenta, a to v důsledku ptačí chřipky, která se projevila v konzumaci kuřecího masa.

Index S&P 500 oslabuje o 0,3 procenta a Dow Jones stejně jako technologický NASDAQ o 0,4 procenta.


Čtěte více:

Nálada v Německu roste, index ZEW se dostává nejvýš od března
13.08.2013 11:12
Index ekonomické nálady německého institutu ZEW se v srpnu zvýšil na 4...
Do bitvy o J. C. Penney se vložil Soros. Vytlačil největšího akcionáře z představenstva
13.08.2013 13:57
Bitva o kontrolu nad vedením řetězce J. C. Penney nabrala nové obrátky...
Americký maloobchod přináší dobré zprávy, i když prodeje aut poklesly
13.08.2013 14:46
Maloobchodní tržby v USA za červenec stouply o 0,2 procenta. Jde o výs...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.09.2025
12:07Nejbohatší Francouz Arnault ostře kritizuje návrh daně pro nejbohatší
11:56Akcie začátkem týdne ztrácejí, zatímco investoři se znovu obracejí ke zlatu  
10:44Odklad elektromobilů a zhoršený výhled posílají akcie Porsche a VW dolů o více než šest procent
9:32Rozbřesk: Ceny masa určí, jak rychle bude odeznívat potravinová inflace
8:52Futures ukazují v úvodu nového týdne opatrnost, ČNB zřejmě ve středu sazby nezmění  
8:28MakroMixér se sociologem Danielem Prokopem: Většina Čechů neví, jak daně fungují
21.09.2025
9:10Víkendář: Hodnota pravdy roste ve světě lží generovaných umělou inteligencí
20.09.2025
15:14Vytváří AI největší tlak na zaměstnanost u mladých lidí?
9:04Víkendář: Krugman o politice americké vlády a jejím dopadu na ekonomiku
19.09.2025
22:03Americké akcie mají za sebou silný týden  
17:46Akcie a peníze – americká a čínská verze
16:58Nové sankce EU proti Rusku: 118 lodí z ruské stínové flotily nebo banky
16:10Analytický radar: Colt sází na akvizice a míří k větší roli v obranném průmyslu
15:04Umělá inteligence a pracovní místa: „poslední“ slovo
14:30UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z hypotečních zástavních listů (XS2541314584)
13:27Dohoda s Nvidií neřeší hlavní problém Intelu: ztrátovou Foundry Services
12:15Český zahraniční dluh ve stoupl o 69,6 mld. na 5,36 bilionu Kč
11:55Perly týdne: Fed měl snížit sazby o 75 bazických bodů?
11:04KKCG Financing a.s.: Pololetní finanční zpráva k 30.6.2025
10:56Gartner: Globální výdaje na AI se letos vyšplhají na téměř 1,5 bilionu dolarů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data