Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Čtvrtletní zisk Mattelu díky panenkám vzrostl vysoko nad odhady. Akcie +5 %

Čtvrtletní zisk Mattelu díky panenkám vzrostl vysoko nad odhady. Akcie +5 %

16.10.2013 15:53
Autor: ČTK

Největšímu světovému výrobci hraček, americké společnosti Mattel (43,09 USD, 3,71%), vzrostl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 16 procent na 422,8 milionu USD (osm miliard Kč). Firmě pomohl vysoký prodej panenek z řad American Girl a Monster High a také oživení poptávky po panenkách Barbie. Tržby za tři měsíce do konce září stouply o šest procent na 2,21 miliardy USD. Zisk na akcii činil 1,21 dolaru. 

Výsledky překonaly odhady analytiků, kteří v anketě agentury Reuters v průměru čekali zisk 1,12 dolaru na akcii. Tržby pak analytici odhadovali na 2,17 miliardy USD. Akcie Mattelu tak na Wall Street rostou až přes 5 procent na 43,7 USD-

Firma uvedla, že prodej se zvyšoval na domácím trhu i v zahraničí. Na severoamerickém trhu se hrubé tržby zvýšily o tři procenta, zatímco v zahraničí byly vyšší o devět procent. 

Prodej panenek American Girl se zvýšil o 20 procent. Nárůst prodeje u panenek Barbie pak činil tři procenta, zatímco v předchozích čtyřech čtvrtletích naopak klesal. Kultovní panenka se začala prodávat před více než 50 lety, v poslední době však zájem o ni upadal na úkor značky Monster High. Prodej ostatních panenek, včetně Monster High, se zvýšil o 28 procent. Prodej hraček pro nejmenší pod značkou Fisher-Price stagnoval a prodej divize, jejíž součástí jsou autíčka Hot Wheels, se o devět procent snížil. 

Příznivá zpráva o hospodaření Mattelu přichází v době, kdy se výrobci a prodejci chystají na hlavní nákupní sezonu před Vánocemi. Ta může mít na celkových tržbách některých firem až poloviční podíl. Prodej hraček je v poslední době slabý, zejména kvůli nejistému ekonomickému vývoji a oblibě elektronických přístrojů. Mattel si však zatím vždy vedl lépe než konkurence.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.06.2026
6:01El-Erian: AI má PR problém, americký přístup k ní je lepší než ten evropský
29.06.2026
17:58Nový rozměr bezpečného zlatého útočiště a akcie jako reálné aktivum
16:27PODCAST Týdenní výhled: Trhy sledují data z USA a Korea sází na čipy  
15:17Čipové války mezi USA a Čínou: Huawei na domácím trhu vytlačuje Nvidii, letos cílí na poloviční podíl
14:41Rocket Lab kupuje Iridium za 8 miliard USD. Získá tak síť satelitní komunikace
12:10Vedra testují digitální infrastrukturu: datacentra čelí rostoucím klimatickým rizikům
11:48Úvod týdne je rozpačitý, ale zájem o technologie by mohl trhům pomoci  
10:32Korea si chce udržet globální náskok. Samsung a SK Hynix rozjíždějí megaprojekty za stovky miliard dolarů
8:57Rozbřesk: Co masivní propouštění ve VW může znamenat pro německou ekonomiku?
8:55J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
8:54ČEZ začíná řešit kroky pro ČEZ Energy, Burnham slibuje reformy a Jižní Korea zrychluje investice do čipů  
8:45J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Zápis z valné hromady konané dne 26.6.2026
6:09Nová vlna mega IPO hýbe trhy. Rychlé zařazování do indexů přináší šance i rizika
28.06.2026
9:40Víkendář: Možná se vám bude líbit červené auto víc než modré, ale pokud na auto nemáte, je barva jen hypotetické téma
27.06.2026
10:06Víkendář: Plán na zlepšení světa, nebo cvičení v environmentální diktatuře?
26.06.2026
22:00Trhy uzavřely týden bez výraznějšího pohybu  
17:15Jasný signál nerecese
16:58Bloomberg: ČEZ jedná s JP Morgan či Barclays, pro svou novou dceru zvažuje IPO
15:07Zlom na trzích: Rekordní odliv z technologických fondů naznačuje ochlazení AI boomu  
14:19NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board
16:00USA - Nově otevřená prac. místa