Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
PPF navrhla přejmenování české Telefóniky na O2 Czech Republic

PPF navrhla přejmenování české Telefóniky na O2 Czech Republic

29.04.2014 10:11
Autor: ČTK

Akcionáři Telefóniky Czech Republic budou 19. května na valné hromadě rozhodovat o změně názvu společnosti na O2 Czech Republic a souvisejících změnách ve stanovách operátora. Vyplývá to z pozvánky na valnou hromadu, kterou svolal majoritní akcionář PPF. 

Akcionáři již letos jednou nové stanovy schvalovali na březnové valné hromadě. Tehdy ale změnu názvu z návrhu jednání představenstvo vypustilo. Uvažovalo se přitom o přejmenování na M Telecom. 

Chystaná změna názvu souvisí s nedávnou změnou vlastníka, kdy majoritní podíl od španělské Telefóniky získala skupina PPF. Česká Telefónica již v současnosti název O2 používá jako obchodní značku pro nabídku svých služeb. Přejmenovat by se měla i dceřiná společnost Telefóniky na O2 Slovakia. 

Další úpravy stanov se týkají určení rozhodného dne pro uplatnění práva na dividendu a úpravy a upřesnění některých kontrolních pravomocí dozorčí rady ve vztahu k představenstvu. 

PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera získala v české Telefónice 65,9 procenta akcií, ve slovenské 100 procent. Cena za transakci činila 63,6 miliardy korun. Dřívější majoritní vlastník Telefónica SA si ve firmě podržela podíl pět procent.Váš názor
  • Jméno je důležité...
    29.04.2014 10:25

    Ach ano - to, že ve městě okresního formátu frčí v roce 2014 mobilní internet s železnou pravidelností nejvýše na úrovni EDGE (236 kbit) a ADSL se díky starému železu na ústřednách dusí na rychlosti jen 10x vyšší, není přece tolik důležité. Jméno firmy je pro podnikání ZÁSADNÍ. Jen nechápu, že si nechali vyfouknout všeříkající jméno Lama mobile nějakým laciným virtuálem... :)
    Berounskej
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:45EMU - Jednání ECB, základní sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.