Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Wal-mart ohlásil své výsledky za 2Q - zisk v souladu s očekáváním, tržby nad očekávání

    Wal-mart ohlásil své výsledky za 2Q - zisk v souladu s očekáváním, tržby nad očekávání

    14.08.2014 13:07, aktualizováno: 14.8. 13:37
    Autor: Pavel Petr, Patria Online

    Aktualizováno

    Společnost Wal-mart, jeden z největších retailerů s potravinami, dnes v jednu hodinu našeho času oznámila své výsledky za druhé čtvrtletní letošního roku. Zisk na akcii (adj. EPS) je v souladu s očekáváním trhu a dosáhl tak 1,21 USD. Firma tak meziročně ztrácí na zisku 3 %. Proti minulému čtvrtletí Q1 je to zlepšení o 10 %. Wal-Mart očekává, že dosáhne zisku na akcii za celý rok někde v rozmezí 4,9 až 5,15 USD, změnil tak svoje poslední očekávání z dosavadních 5,1 – 5,45 USD. Ve třetím čtvrtletí čeká zisk na akcii někde mezi 1,1 a 1,2 USD.

    Odhad celoročního zisku bere v potaz nové investice do oblasti e-commerce, s tím jak je stále důležitější kvalitně obsloužit zákazníky i v online prostředí a to také na mobilních zařízeních, a vyšší náklady na zdravotní péči v USA.

    Tržby (net sales) společnost dosáhly 120,1 mld. USD. Společnost tak překonala očekávání ve výši 118,9 mld. USD skoro o jedno procento. Meziročně rostou tržby o 3 %; proti minulému čtvrtletí se tržby zlepšily o 4 %. Společnost uvedla, že by měla ještě lepší výsledky, ale negativně se na tržbách projevily podmínky na měnovém trhu.

    Za dobrými tržbami částečně stály dobré online prodeje. Ty vzrostly o 24 % ve stálých cenách. Dvouciferný růst tržeb v online sekci zaznamenala společnost v USA, Velké Británii, Číně a Brazílii.

    Ukazatel ROI (Rentability on investment) skončil na dvanáctiměsíčním období končícím posledním červencem na hodnotě 16,6 % ve srovnání s 17,9 % z předchozího období. Pokles byl způsobem hlavně poklesem provozního zisku a pokračujícími investicemi do budování obchodů a e-commerce.

    Oslovení analytici společností Bloomberg se podělili o svá doporučení pro danou akcii. 40,5 % analytiků by doporučilo akcii koupit, dalších 48,6 % ji držet a jen 10,8 % prodat.

    Dvanáctiměsíční cílová cena podle konsensu analytiků je nastavena na úroveň 80,14 USD a akcie tak poskytuje při aktuální ceně 74,03 USD potenciál až 8 % růstu.

    Aktuálně se akcii obchoduje v předobchodní fázi (premarket) za 73,74 a oslabuje tak o 0,39 %.

    walmart
    Zdroj: Reuters, Bloomberg


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    04.08.2026
    17:02Definitivní proražení stoletého trendu?
    15:20Spotify ve duhém kvartále neoslnilo. Slabší výhled tlačí akcie o 4 % níže
    14:34McDonald's zvýšil zisk, Američané ale ztrácejí chuť utrácet
    13:52Palantir zasadil medvědům těžkou ránu. Své tržby meziročně téměř zdvojnásobil  
    12:35Lufthansa zhoršila výhled a akcie prudce padají. Náklady na palivo začínají tvrdě dopadat na aerolinky
    11:46Techy fungují, ropa moc nezlobí a výsledky trhům svědčí  
    10:50Evropské akcie těží z nečekaně silných výsledků. A je tu prostor pro ještě další růst  
    10:35CSG posiluje výrobu munice. V Německu investuje miliardy do strategických surovin pro evropskou obranu
    9:10Rozbřesk: Komunikační revoluce Fedu začíná být nebezpečnou hrou s ohněm
    8:53Palantir září díky AI, Lufthansa doplácí na drahá paliva a Evropu mezitím ochromuje historické sucho  
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Nově otevřená prac. místa