Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Deutsche Bank vykázala ztrátu kvůli nákladům na právní spory

    Deutsche Bank vykázala ztrátu kvůli nákladům na právní spory

    29.10.2014 8:22
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank se v letošním třetím čtvrtletí propadla do čisté ztráty 92 milionů eur (2,6 miliardy Kč), protože náklady spojené s právními spory převážily nad růstem zisků z investičního bankovnictví. Před rokem hospodařila firma se ziskem 51 milionů eur.

    Deutsche Bank ve třetím čtvrtletí zvýšila své rezervy na právní rizika o 894 milionů eur. Od roku 2012 se její celkové náklady na urovnání právních sporů a pokuty vyšplhaly na zhruba sedm miliard eur, napsala agentura Reuters.

    Společnosti Deutsche Bank nyní podle listu Financial Times hrozí vysoká pokuta například kvůli její údajné roli ve skandálu s manipulacemi s klíčovou Londýnskou mezibankovní nabízenou úrokovou sazbou (LIBOR). Banka čelí i dalším vyšetřováním, a to například kvůli možnému porušování amerických sankcí vůči Iránu.

    Firma ve své dnešní zprávě upozornila, že růst světové ekonomiky ve třetím čtvrtletí pravděpodobně zrychlil, a to zejména díky silnější hospodářské expanzi v průmyslových zemích. Ekonomická aktivita v eurozóně podle banky mírně stoupla po stagnaci ve druhém čtvrtletí.

    Deutsche Bank předpokládá, že ekonomika eurozóny v celém letošním roce stoupne o 0,7 procenta. V příštím roce počítá se zrychlením hospodářského růstu na rovné jedno procento.

    Zdroj: ČTK


    Čtěte více:

    T-Mobilu se daří v zámoří, Deutsche Telekom dnes táhl DAX
    28.10.2014 17:37
    Obchodování v Evropě, která dnes zažila výsledkou smršť se neslo ve zn...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    01.08.2026
    9:09Víkendář: Nedostatek zaměstnanců není ve skutečnosti hrozbou, ale příležitostí
    31.07.2026
    17:30Co nyní říkají o americkém trhu jeho „skutečné“ valuace?
    15:55Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
    14:33Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu
    14:08Perly týdne: Vy si bojujte, my vyhrajeme
    14:00Tatry mountain resorts, a.s.: Pololetní zpráva 2025/2026
    12:28Apple hlásí rekordní červnový kvartál. Investory ale zklamal výhled
    12:09Dluhy domácností v ČR u bank v červnu stouply o 26,5 miliard na 2,72 bilionu Kč
    11:36Inflace v eurozóně v červenci vzrostla na 2,9 procenta, uvedl v odhadu Eurostat
    11:24Po depresi mánie. Polovodiče otočily a dnešní pokračování růstu podpoří Amazon  
    10:26AI investor Leopold Aschenbrenner byl po výrazných ztrátách nucen uzavřít všechny své akciové pozice
    8:44Rozbřesk: Tokio už dávno není drahé. Praha už dávno není levná. A Švýcarsko je pořád Švýcarsko
    8:40Microsoft píše historii, Amazon překvapil cloudem a Apple zklamal službami  
    8:26Amazon obhájil miliardové sázky na AI. AWS výrazně zrychlilo a akcie prudce rostou
    8:15Apple výrazně překonal očekávání, investory ale zklamal růst služeb
    6:09Menší trpělivost s Teslou i s umělou inteligencí
    30.07.2026
    16:36PODCAST Traders Talk: Korekce na Wall Street nemusí být u konce. Meta vypadá zajímavě
    16:01Mag7 s valuacemi blízko celému trhu. PE informační šum vysoko
    15:36Americký spotřebitel se ve 2Q rozjel, celá ekonomika však zpomalila  
    14:04Adidas prodával jako nikdy předtím. Investory ale zklamala ziskovost

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data