Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Pražská burza otevře pravděpodobně mírným ziskem

Pražská burza otevře pravděpodobně mírným ziskem

22.12.2014 8:58
Autor: Redakce, Patria.cz

Na domácí burze probíhal na závěr týdne spíše poklidnější vývoj, který odrážel situaci na stěžejních trzích. Především pokles hodnoty akcií společností Erste Bank Group, 02 ČR a ČEZ nepříznivě ovlivnil celkový vývoj.

Dění pak nepřineslo žádné významnější informace, které by měly kurzotvorný charakter, zajímavý byl další pokus u akcií ČEZ o překročení úrovně 600Kč/a, který ale v celkovém prostředí neměl výraznější podporu.

Podobně bankovní tituly v souladu s vývojem celého evropského sektoru ztratily část svých předchozích zisků z posledních dvou dnů. Investoři pak zvažovali celkovou situaci před nadcházejícími posledními dny letošního roku, když stále otevřené otázky ohledně ruské finanční krize stojí proti případné silnější růstové rally v závěru roku.

Z technického hlediska pak u většiny domácích titulů nebyl výraznější prorůstový signál a v nejbližších dnech tak může docházet spíše ke kolísání cen, než jednoznačnému růstu.

“Pražská burza otevře pravděpodobně mírným ziskem. V předvánočním čase očekáváme velmi omezenou aktivitu jak z domácí strany tak také od mezinárodních investorů. Bez kurzotvorných zpráv tak PX bude následovat globální sentiment. Většina blue-chips tak otevřou v kladném teritoriu a zkorigují tak páteční pokles, který byl způsoben rebalncingem indexů CECE-PC. Pouze akcie Fortuny pravděpodobně poklesnou v reakci na vyjádření ministra financí ohledně plánovaného zvýšení daní hazardu.“ Říká Viktor Reischig z Patria Finance.


Váš názor
  •  
    22.12.2014 9:11

    Tvůrci trhu to znovu stáhnou dolu.
    Juniper
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data