Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Hospodářské výsledky Halliburton v 1Q15

Hospodářské výsledky Halliburton v 1Q15

20.04.2015 13:14, aktualizováno: 20.4. 14:11
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Aktualizováno

Společnost Halliburton představila před otevřením burzy na Wall Street své hospodářské výsledky za první kvartál letošního roku.

Ztráta Halliburton na jednu akcii (dil. EPS) ve 4Q14 se vyšplhal na 76 centů, když ještě před rokem společnost ohlásila zisk ve výši 73 centů na jednu akcii. Po úpravě zisku o některé položky se Halliburton dostane do zisku 46c, čímž překonává odhad analytiků nastavený na 36c, což představuje průměrné očekávání.

Tržby společnosti dosáhly úrovně 7,05 mld. USD a propadly se o 4,01 % proti stejnému období minulého roku.

Halliburton očekává, že jeho zákazníci v USA sníží výdaje na průzkum asi o 35 %, pokud cena ropy na světovém trhu bude dlouhodobě stát na cenovce 60 USD. Cenová válka na ropě stále pokračuje míní jeden z analytiků Cowen & Co. Je tomu stále tak i po propadu cen cca. o 50 % od srpna loňského roku.

Halliburton se připravuje na převzetí společnosti Baker Hughes a zbavuje se částí společnosti, které by mohly bránit udělení povolení ze strany amerických regulátorů. Firma, která vznikne spojením Halliburton a Baker Hughes bude asi tak o trochu větší než polovina společnosti Schlumberger. Halliburton očekává, že by celá transakce mohla být dokončena do konce roku.

Akcie společnosti Halliburton na zveřejněné informace reaguje neutrálně a roste o 0,02 %.

hal 

Zdroj: Bloomberg


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.06.2026
9:23Rozbřesk: Maestro Greenspan položil základ nezávislého centrálního bankovnictví
8:56ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Skupina ČEZ uzavřela dodatečné financování ve výši 8,9 mld. Kč k existující úvěrové smlouvě
8:52ČEZ založil ČEZ Energy, ETF lákají rekordní miliardy a Lucid propouští  
6:06Šéf JP Morgan je překvapen výkonem akciových trhů. Na ekonomiku se podle něj valí „malá tsunami“
22.06.2026
17:34Tři „ziskové“ zajímavosti
16:03PODCAST Týdenní výhled: Chaos kolem Íránu, rezignace britského premiéra a Micron v centru pozornosti  
15:16Politický otřes v Británii: Starmer odstupuje z čela, o vedení se hlásí Burnham
14:18Zemřel bývalý šéf Fedu Alan Greenspan
14:12AbbVie převezme Apogee za téměř 11 miliard dolarů. Chce držet krok s rostoucí konkurencí
12:08Trump staví novou celní zeď. Některé země získají výhodu, jiné si pohorší
10:58Zmatečné zprávy kolem Íránu ani pád další britské vlády na trhy vzrušení nepřinesly  
10:43Německo kupuje podíl ve výrobci tanků KNDS před jeho vstupem na burzu
8:56USA a Írán hlásí pokrok, Starmer pod tlakem a ČNB chce zůstat flexibilní  
8:53Rozbřesk: Co mírová jednání na Blízkém východě mohou udělat s českou inflací?
6:02MakroMixér: Wichterle sází na vodu, Ameriku i českou značku. „Bez vývoje skončíte jako subdodavatel“
21.06.2026
9:07Víkendář: Podle Krugmana „Muskovo Ponzi schéma“ jednou padne, ARK Invest to vidí jinak
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba