Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Summary: Alstom, Hasbro, Morgan Stanley, PayPal, eBay, Halliburton

Summary: Alstom, Hasbro, Morgan Stanley, PayPal, eBay, Halliburton

20.07.2015 16:55
Autor: Jan Šumbera, Patria Research

Evropa:

Alstom ve druhém čtvrtletí zvýšil o 8 % na 1,6 mld. EUR své tržby a předčil tak odhady nastavené na úrovni 1,53 mld. EUR. Společnost zároveň oznámila, že hodlá po závěru trhu diskutovat s akcionáři podobu kapitálové politiky. Akcie na zprávy prakticky nereagují.

USA:

Americká banka Morgan Stanley dnes představila hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku. Tržby očištěné o přeceňovací položky (Debt Value Adjustments) meziročně stouply o 13 % na 9,6 mld. USD. Hlavní měrou se o to přičinil trading, jehož příjmy vzrostly oproti loňsku o 19 % na 5 mld. USD. Příjmy tradičního investičního bankovnictví meziročně nedoznaly prakticky žádné změny, když tržby ve všech segmentech divize (úpis kapitálu – akcie/dluhopisy, poradenské služby) stagnovaly. Výrazně lépe si vedly tradingové desky. Příjmy z obchodování s akciemi stouply meziročně o 28 % a z FICC segmentu o 30 %! V obou případech jde o nelepší výsledek ze všech amerických bank a především druhé číslo s ohledem na výkonnost konkurentů potěšilo. Strůjcem úspěchu divize jsou především dluhopisové a měnové produkty, naopak se nedařilo komoditním a kreditním deskům. Divize správy aktiv pak tržby zvýšila o 5,5 % na 3,9 mld. USD, když se projevil přírůstek aktiv. Největší nákladová položka v podobě zaměstnaneckých kompenzací stoupla meziročně o 4,8 % na 4,4 mld. USD, což odráží vyšší příjmy za poskytnuté služby. Ve výsledku zisk na akcii (ex DVA) vyšplhal na 79c a předčil očekávání na hladině 74c. Návratnost vlastního kapitálu dosáhla 9,1 %. Akcie po prvotním růstu nahromaděné zisky odevzdávají.

Dodavatel vybavení pro těžařský průmysl Halliburton ve druhém čtvrtletí hospodařil s upraveným ziskem na akcii ve výši 44c. Překonal tak očekávání nastavené na hladině 29c. Hlavní měrou se o to přičinily nákladové úspory. Halliburton tak obdobně jako konkurenční Schlumberger poměrně úspěšně hledá opatření snižující výdajovou stránku svého podnikání. Tržby zůstávají v prostředí stlačených cen ropy pochopitelně pod tlakem (y/y -17 %) a dosáhly 5,92 mld. USD. Přesto se jedná o lepší výsledek, než který vyhlížely konsensuální odhady (5,78 mld. USD). Společnost zároveň v dnešním prohlášení uvedla, že eviduje první nabídky na aktiva, která hodlá v rámci regulatorního schválení akvizice Baker Hughes odprodat. Akcie připisují 2 %.

Lockheed Martin schválil nákup společnosti Sikorsky (spadala pod United Technologies), která se specializuje na výrobu helikoptér (především pak vojenských jako jsou Black Hawk). Cena by se měla pohybovat okolo 9 mld. USD. Transakci může ještě zabránit americké ministerstvo obrany s případnou námitkou u příslušných antitrustových orgánů. Lockheed zároveň hodlá zvážit prodej či oddělení jiných svých operací. Akcie rostou o procento.

Vhled do hospodářských čísel za druhý kvartál dnes poskytl také výrobce hraček Hasbro. Tržby očištěné o kurzové vlivy vyšplhaly na 797,7 mil. USD, což představuje meziroční pokles o 4 %. Po očištění o kurzové vlivy (související především s trhem v Evropě – slabší euro) nicméně tržby stouply o 5 %. Zisk na akcii dosáhl 33c proti očekávaným 29c. Akcie Hasbro připisují 6 %. Více na téma budoucích příležitostí společnosti v komentáři k výsledkům za 1Q ZDE.

Akcie SolarCity (DIP) dnes rostou o 7 %. Reagují tak pravděpodobně na akviziční záměr konkurenční SunEdison. Ta hodlá za 2,2 mld. USD (zahrnuje i dluh) získat Vivint Solar, kupní prémie by tak dosáhla takřka 52 %. Vivint Solar pak co do počtu instalací střešních solárních panelů zaujímá druhé místo právě za SolarCity.

Ke dnešnímu datu (20/07/2015) bude dokončen spin-off dceřiného platebního systému PayPal z mateřské společnosti eBay (DIP). Investoři, kteří byli k rozhodnému datu 08/07/2015 akcionáři mateřské společnosti eBay, dostanou ke každé kmenové akcii eBay jednu novou kmenovou akcii společnosti PayPal. Akcie obou společností budou od dnešního dne samostatně veřejně obchodovatelné, eBay si ponechá ticker EBAY, PayPal bude mít ticker PYPL.

V návaznosti na tyto učiněné kroky vyřazujeme titul eBay ze seznamu Dlouhodobých investičních příležitostí (DIP), neboť hlavní motivací pro doporučení byly rostoucí tržby/zisky/vypořádané transakce systému PayPal. Pokud mají klienti zájem o setrvaní v expozici na globálně rostoucí podíl bezhotovostního platebního styku, doporučujeme prodat akcie eBay a ponechat si pouze akcie PayPal. Pokud mají klienti zájem primárně o expozici na rostoucí trh e-komerce, v seznamu DIP pro tuto chvíli stále ponecháváme akcie Amazonu a Alibaby. Preferovanými alternativami k PayPal jsou akcie Visy nebo MasterCard. Akcie eBay přinesly od data zařazení (04/10/2013) do pátečního (17/07/2015) closu investorům kladný kapitálový výnos ve výši +19,3 %.

Dlouhodobé investiční příležitosti (DIP) představují ucelený produkt sestavovaný analytickým týmem Patria Finance. V jeho rámci je po důkladném zvážení vyhlídek sektoru, stávající valuace a růstového potenciálu sestavován seznam nejzajímavějších titulů z amerických a evropských trhů, u nichž existuje potenciál atraktivního zhodnocení. Více informaci i kompletní seznam mohou klienti Patria Finance získat po přihlášení ZDE.   


Čtěte více:

Summary: Audi, Swatch (DIP), Wirecard, Netflix, Citigroup, Intel, eBay (DIP)
16.07.2015 16:49
Evropa:Audi dnes oznámilo opuštění vytyčeného plánu prodeje 600 tis. v...
Summary: GE, Schlumberger, Honeywell
17.07.2015 17:16
USA:GE ve druhém čtvrtletí hospodařila se ziskem na akcii ve výši 28c ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.04.2024
16:00Summers: Vyšší inflační tlaky nejsou překvapením, celkově je ale stále pravděpodobnější mírný pokles sazeb v letošním roce
8:54Víkendář: Monetární politika je utažená, ale ekonomika hodně stimulována
19.04.2024
22:01Propadu na technologiích vévodil Netflix a Nvidia  
17:46Jak na DIP? A na čem čeští investoři letos nejvíce vydělali? Zjistěte na webináři Patrie v úterý 23. dubna od 16:00
17:18Celkový akciový optimismus na úrovních z let 2001/2002. Posouvá se základní psychologické nastavení investorů?
16:46Poptávka po bezpečí slábne, ale investoři se zpět do akcií nehrnou  
16:37Český státní dluh v 1. čtvrtletí vzrostl o 109,9 mld. Kč na 3,221 bilionu Kč
14:31SAB Finance a.s.: Průběžné hospodářské výsledky za leden–březen/2024
13:24Perly týdne: Akcie a zlato za poslední desetiletí a co (ne)čekat od Applu i celého trhu
12:48Reuters: Německá vláda mírně zvýší odhad letošního růstu ekonomiky
11:24Jakub Blaha: Konec transparentnosti Netflixu zastínil obzvlášť dobré výsledky  
10:58Páteční dopoledne je červené, po přestávce se do hry opět vložil Blízký východ  
9:25Netflix reportoval nejlepší první kvartál od roku 2020. Překvapil počtem předplatitelů
9:07Rozbřesk: Proč je česká koruna odolnější vůči silnému dolaru?
8:43Akciové trhy zrudly pod tíhou obav z konfliktu na Blízkém východě, Netflix překvapil vysokým počtem platících uživatelů  
6:03Evercore: Hlavním příběhem je mimořádná odolnost ekonomiky
18.04.2024
22:02S&P 500 poklesl popáté v řadě; investoři čekají na Netflix  
17:45Růst cen akcií a cena za riziko
17:23DJIA dnes v čele a ECB se od Fedu neodpoutá  
15:59Deloitte: Cena nájemného v prvním čtvrtletí vzrostla o procento na 295 Kč/m2

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data