Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Coca-Cola omezila výdaje, zvedla ceny nápojů a zisk ve 2Q překonal očekávání

Coca-Cola omezila výdaje, zvedla ceny nápojů a zisk ve 2Q překonal očekávání

22.07.2015 15:23
Autor: Redakce, Patria.cz

Americká společnost Coca-Cola, která je největším světovým výrobcem nealkoholických nápojů, ve druhém čtvrtletí zvýšila zisk o téměř 20 procent na 3,11 miliardy USD. Hospodaření společnosti podpořily nižší náklady a koupě podílu ve výrobci energetických nápojů Monster Beverage.

Bez zahrnutí mimořádných položek zisk činil 63 centů na akcii. Překonal tak odhady analytiků, kteří v anketě agentury Reuters v průměru čekali zisk 60 centů na akcii. Čisté příjmy se o tři procenta snížily a dosáhly 12,16 miliardy USD, rovněž ale překonaly očekávání. Objem prodeje stoupl o 2 procenta.

Společnost ve čtvrtletí zvýšila ceny, aby tak vyrovnala negativní dopad růstu dolaru. Bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů, akvizic a prodeje majetku příjmy o čtyři procenta vzrostly.

Coca-Cola považuje letošní rok za transformační. Firma pracuje na oživení prodeje, protože zákazníci se odklánějí od sycených nápojů, jako je Coca-Cola a Sprite, a dávají přednost zdravějším alternativám, například čajům a ovocným džusům.

Firma současně uvedla, že letos koupí zřejmě o něco méně vlastních akcií, než původně počítala. Nově chce letos nakoupit akcie za 2 až 2,5 miliardy USD, zatímco původně předpokládala, že by mohla koupit akcie až za 3 miliardy USD.

Cola gip pre.png
Za letošní rok akcie do včerejšího uzavření trhu odepsaly 2,4 procenta. Titul v reakci na zveřejněné výsledky získal v premarketu až 1,6 procenta. Akcie Coca-Coly aktuálně v premarketu připisují 0,17 procenta.

Zdroj: ČTK, BBG


Čtěte více:

Zlato: Medvědi vládnou trhu, těžba neustává a propad cen není zdaleka u konce
22.07.2015 12:35
Zlato v New Yorku ustupovalo již desátým dnem a je na nejlepší cestě k...
Apple (DIP) se stal obětí svého úspěchu; šance pro vstup? (+ komentář analytika)
22.07.2015 11:36
Apple včera večer po uzavření americké obchodní seance představil dalš...
Boeing dodal v 2Q15 více letadel, snížil však odhad zisku pro letošní rok, premarket +1,4 %
22.07.2015 14:39
Americký výrobce letadel Boeing dnes před otevřením trhu na Wall Stree...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.07.2025
9:45Víkendář: Evropa nepotřebuje datová centra ve velkém, zaměřit by se měla na aplikace umělé inteligence
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data