Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Index S&P500 dnes zavřel těsně před hranicí 2.000b.

Index S&P500 dnes zavřel těsně před hranicí 2.000b.

03.03.2016 22:17
Autor: Michal Zachar, Patria Finance

Americké trhy mírně posílily při vyčkávání na zítřejší měsíční data z trhu práce. Nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti v týdnu končícím 27. února bylo 278tis. při očekávání 270tis. Index ISM v nevýrobním sektoru v únoru mírně klesl na 53,4b. (konsensus 53,1b.) z lednových 53,5b. Tovární objednávky v lednu meziměsíčně vzrostly o 1,6% (oček. +2,1%) proti prosincovým -2,9%.

Dow Jones Industrial Average přidal 3 desetiny procenta, S&P500 +0,3% a technologický Nasdaq Composite +0,1%. Index volatility VIX klesl o 2,2%. Sektorově se nejvíce dařilo energetickým (+1,3%) a finančním (+0,6%) společnostem.

Dolar zavřel slabší nad 1,096 USD/EUR. Zlato posílilo až nad 1260 USD/unci. Ropa bez většího pohybu ukončila obchodování na 34,72 USD/barel.

IBM nařkl Groupon z neautorizovaného používání jeho patentů ve svém obchodním modelu. Groupon navzdory tomu posílil o 4,3%.

SunEdison propadl o 15,1% poté, co společnost pozastavila vyplácení dividend.

Monsanto snížilo svůj celoroční výhled zisku. Akcie zareagovaly 0,4% poklesem.

Šéf LinkedIn, Jeff Weiner, se vzdá svých akcií přidělených za minulý rok (v hodnotě 14 mil. USD) a daruje je zaměstnancům kvůli sníženému výhled zisku firmy. Titul klesl o 2,2%.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data