Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Korekce na Wall Street

Korekce na Wall Street

21.07.2016 22:02
Autor: Marek Trúchly, Patria Finance

Na amerických akciových trzích se dnes vybíraly zisky a je z čeho vybírat. Index S&P 500 klesl po tom, co dokázal posunout svá historická maxima v 6 z posledních 8 obchodních seancí. Dow Jones uťal nejdelší ziskovou šňůru za poslední 3 roky. Záminkou dnešní korekce byly zvoleny zklamání v podobě výsledků společností Intel a Southwest Airlines.

Z makroekonomického pohledu byl dnes nejdůležitěšjí údaj indikátor zdraví zpracovatelského průmyslu sestavovaný filadelfským Fedem. Index je na své škále o 2,9 % v záporu, čekalo se 5,1 s kladným znaménkém. Jako každý čtvrtek jsme i dnes dostali informaci o počtu nových úchazečů o zaměstnání, když o žádost o podporu požádalo 253 tis. uchazečů (oček. 271 tis.). Pozitivně překvapily i prodeje stávajicích domů, kdy majitele změnilo 5,57 mil. nemovitostí (oček. 5,48 mil.).

Index Dow Jones Industrial Average přerušil svou famózní růstovou sérii a po nerozhodném startu začali investoři realizovat zisky. DJ dnes ztratil 0,4 % a klesl tak na 18515 bodů. Podobnou trajektorii opisoval i S&P 500, když odepsal 0,4 procenta na 2165 bodů. Technologický Nasdaq Composite odevzdal 0,3 % a finišoval na 5073 bodech.

U měnového páru EURUSD byla dnes očekávána vysoká volatilita z důvodů tiskové konference ECB. Pár v krátkém časovém úseku otestoval maxima, minima a vrátil se zpět na včerejší úroveň (1,1008). Barel ropy WTI se ani dnes nedokázal odpoutat z víru výprodeje a ztratil další více než 2 % na cenu 44,75 USD. Z komodit se dnes ale dařilo zlatu, kdy trojská unce dokázala připsat 0,2% na cenu 1332 USD.

Největší zátěží akciových indexů byl dnes Intel, který sice reportoval lepší zisk na akcii než trh čekal (0,59 USD vs. 0,54 USD), divize výroby chipů ale nepřesvědčila investory o tom, že její příjmy dokážou zplnit díru vzniklou slábnoucím trhem prodeje osobních počítačů. Vzhledem k tomu, že se jedná o nejziskovější frakci společnosti, akcie spadla o 4 % na cenu 34,27 USD. Lepší čísla a navýšení odhadů zisku na akcii dnes představila automobilka General Motors. GM vydělala v minulém kvartále 1,86 USD na akcii, čekalo se 1,52 USD. Akcie v předobchodní fázi přidávala 5 %, negativní sentiment utlumil růst na plus 1,71 %, 32,03 USD. Další automobilka, vyrábějící elektromobily, Tesla Motors dnes klesla o 3,44 % (220,50 USD). Trh nepřijal s velkým optimismem další pokračování Master Planu, který včera odhalil CEO Elon Musk. Program počítá hlavně s elektrickým nákladním automobilem, komerčním sdílením aut a zakorporování Solarcity do organizační struktury. Trhy by rády, kdyby Tesla zůstala nohama na zemi a starala se o plnění aktuálních plánů (objednávek).


Váš názor
Aktuální komentáře
04.06.2025
22:01Slabší makroekonomická data stlačila výnosy dolů  
17:13Směrem do dalšího ziskového boomu?
16:57Trump znovu vyzval šéfa americké centrální banky, aby snížil úrokové sazby
16:46SHRNUTÍ: Nejvyšší správní soud zrušil předběžné opatření a smlouva k Dukovanům je obratem podepsána
16:24Komerční banka, a.s.: Změna ve výpise z obchodního rejstříku
16:23Akciové trhy míří k rekordům, S&P 500 se blíží hranici 6000 bodů  
16:17Jižní Korea má nového prezidenta, zaměřit se chce na ziskovost jaderných projektů
15:07Spotřebitelé šetří, Dollar General roste. Levný řetězec překvapil silnými čísly i vyšším výhledem  
14:15Sdružení: Evropští dodavatelé automobilek po omezení vývozu kovů z Číny zavírají
13:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:32Bulharsko může vstoupit do eurozóny. Evropská komise mu povolila zavedení eura od ledna
12:40Centrální banky kupují zlato ve velkém, nejvíce ho končí v Číně
11:15Jan Bureš: Inflace v květnu skončila nad naším odhadem, čeká nás vysoká volatilita
11:10Jan Bureš: Dynamika mezd jen mírně zvolnila, za celý rok mohou růst o 6 %
10:59Akcie zůstávají v růstové náladě, když negativní efekt cel investoři vytěsnili. Koruna posiluje na datech  
10:39Globální akcie smazaly ztráty od února. MSCI World Index naťukl nové maximum, na čele je ale český PX
9:55Tržby českých obchodníků v dubnu zrychlily meziroční růst na 5,8 procenta
9:49Meziroční inflace v ČR v květnu zrychlila na 2,4 procenta
9:09Rozbřesk: Dynamika růstu průměrných reálných mezd zvolnila na +3,9 %
8:37NATO zbrojí, Musk zuří a Meta míří k jádru. Evropské futures jsou smíšené  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, m/m
14:15EMU - Jednání ECB, depozitní sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD