Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Dopady prvního projevu D. Trumpa v Kongresu: Většinový růst akcií v Asii

Dopady prvního projevu D. Trumpa v Kongresu: Většinový růst akcií v Asii

01.03.2017 8:47
Autor: Pavel Daniel

I přesto, že první projev nového amerického prezidenta Donalda Trumpa v Kongresu nepřinesl podle některých ohlasů zas tak dramatické prohlášení, většina asijských akciových trhů připisovala zisky. A to právě v ohlasu na Trumpův projev. Finanční trhy v Jižní Koreji jsou uzavřeny, s ohledem na státní svátek. Investoři podle mínění analytiků vyhodnotili slova Donalda Trumpa jako podporu jeho plánům na daňové reformy, deregulaci a další ekonomické záležitosti.

Japonský akciový index Nikkei 225 uzavřel obchodní den se ziskem 1,44 % na 19 393,54 bodu, index Topix přidal 1,16 procenta. V Japonsku pokračuje podpora akcií exportérů, díky slabému jenu, který se k americkému dolaru obchodoval za 113 jenu za dolar.

Australský akciový index ASX 200 ztratil 0,17 procenta. Proti trendu šly akcie finančních domů, akcie ANZ přidaly 0,71 procenta, akcie Commonwealth Bank of Australia se zvýšily o 0,4 procenta, a cenné papíry Westpac posílily o 0,45 procenta. Data australského statistického úřadu ukázala, že za čtvrté čtvrtletí 2016 rostl hrubý domácí produkt země o 2,4 procenta meziročně, což překonalo očekávání, které počítalo s růstem 1,9 procenta.

Čínský akciový index Shanghai Composite uzavřel obchodní den se ziskem 0,2 % na 3 246,93 bodu, index CSI 300 posílil o 0,2 % na 3458,44 bodu. Hongkongský akciový index Hang Seng přidává 0,24 procenta, index Hang Seng China Enterprises je na „zelené“ nule.

Kapitálové trhy ovlivnilo také prohlášení představitelů amerického Fedu, které naznačuje, že lze s vysokou pravděpodobností čekat zvýšení úrokových sazeb už v březnu. Prezident Newyorského Fedu William Dudley řekl CNN International, že: „Skutečnost pro utažení měnové politiky se stala přesvědčivější". Dudley je považován za blízkého spojence šéfky Fedu Janet Yellenové a je ústřední postavou Federálního výboru pro volný trh.




Čtěte více:

Burza v Damašku minulý rok zažila rekordní objemy, bylo to ale kvůli inflaci
01.03.2017 6:47
V Sýrii už šestým rokem zuří konflikt. Dění na burze cenných papírů v ...
Řízené zakrnění E.ON a RWE, u EDF jen dividendový obrat
28.02.2017 18:48
Ačkoliv to vypadá, že ceny elektrické energie se v regionu už odrazily...
Americké trhy ustoupily z maxim v předvečer Trumpova projevu
28.02.2017 22:01
Ačkoli před začátkem úterního obchodování a v jeho první hodině obchod...
Pegas Nonwovens investuje dvě miliardy do továrny v JAR, zaměstná stovky lidí
01.03.2017 8:36
Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens postaví nový závod v Jihoaf...
Technická analýza: Trh dává březnovému zvýšení sazeb Fedem 80 procent
01.03.2017 8:42
Cesta k hodnotě 1,0550 EURUSD byla pro měnový pár na konec poměrně sl...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.02.2026
8:52Dnes vyjde inflace i prognóza ČNB, pokračuje výprodej na techu i bitcoinu a SpaceX se posouvá k IPO  
8:49Rozbřesk: Co sledovat v dnešním zasedání ČNB?
04.02.2026
22:46Alphabet překonal odhady. Letos plánuje utratit mnohem více, než investoři čekali
22:01Technologické tituly znovu oslabily  
17:10Jeden opomíjený nový normál
15:14Jakub Blaha: Uber zažil solidní otočku. Silná čísla ze závěru roku nakonec přebila slabší výhled  
14:05Eli Lilly v ostrém kontrastu s Novo Nordiskem. Tržby mohou letos stoupnout až o 27 procent
13:32AMD roste, náklady také. Klíčový bude úspěch MI4XX  
12:44Patria čeká u Komerční banky mírně slabší kvartál, pozornost se přesune na dividendovou politiku  
12:14Neklidné techy. Anthropic zvedl nervozitu před dalšími důležitými výsledky  
11:36Míra inflace v eurozóně v lednu klesla o 0,3 bodu na 1,7 procenta
11:11Nový AI nástroj Anthropicu způsobil výprodej v softwaru za 285 miliard dolarů  
9:38Těžká rána pro investory Novo Nordisku: společnost očekává hluboký propad tržeb
9:02Čtvrtletní zisk UBS vzrostl o více než polovinu
8:50AI spustila výprodej, Walmart poprvé nad bilionem dolarů a německý autoprůmysl mírně zlepšil náladu  
8:40Rozbřesk: NBP srazí sazby na dostřel ČNB, a to navzdory viditelně vyššímu růstu
03.02.2026
22:38Ani silné výsledky AMD nestačily. Akcie se svezly s trhem a míří dolů
22:02Červená lavina na Wall Street: technologie krvácí, Palantir uniká výprodeji  
17:18Bude „likvidita“ podporovat akciový trh?
15:27Silný zisk, slabší poptávka, velké slevy: PepsiCo mění strategii

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:15EMU - Jednání ECB, základní sazba
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.