Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Fortuna: Provozní zisk za rok 2016 mírně pod odhady, akcie klesají

Fortuna: Provozní zisk za rok 2016 mírně pod odhady, akcie klesají

09.03.2017 8:29, aktualizováno: 9.3. 10:01
Autor: Jana Knechtlová, Patria Finance

Aktualizováno

Sázkové společnosti Fortuna Entertainment Group loni klesl čistý zisk o 42,4 procenta na 11,2 milionu eur. Výsledek byl ovlivněn mimo jiné zvýšením sázkové daně v ČR. Objem přijatých sázek ale loni vzrostl o 22,6 procenta na 1,04 miliardy eur. Detaily k nedávno oznámené akvizici rumunských, chorvatských a španělských aktivit společnosti Hattrick Group firma zatím nedodala. Akcie společnosti zahájily dnešní seanci na pražské burze 1procentním poklesem. Během první hodiny od začátku obchodování ho prohloubily až na více než 2 procenta.

Zisk před úroky, zdaněním a odpisy EBITDA klesl o 18,5 procenta na 22,1 milionu eur, což je lehce pod predikcí samotné firmy. Společnost zároveň potvrdila, že v roce 2017 nevyplatí dividendu, což se ovšem očekávalo.

"EBITDA společnosti byla ovlivněna zvýšením sázkové daně v České republice, nepříznivým vývojem sportovních výsledků v roce 2016 a plánovaným nárůstem provozních nákladů v souvislosti podporou růstových příležitostí společnosti," uvedl generální ředitel Fortuny Per Widerström.

V tomto roce skupina očekává zvýšení objemu přijatých sázek meziročně o 25 procent a nárůst zisku EBITDA v rozmezí 20 až 25 procent.

„Čísla za 2016 zůstala mírně pod odhady, což podle našeho názoru nepředstavuje pro trh velký problém,“ říká analytik Patria Finance Václav Kmínek. Oproti tomu výhled na rok 2017 by měl být pro trh pozitivním překvapením. Je však potřeba ještě vyjasnit, zda prognóza počítá rovněž s pozitivními dopady v podobě nedávné akvizice, nebo zda stojí pouze na organickém růstu, podotýká také. Vzhledem k tomu, že Fortuna akvizici ještě nedokončila, se domníváme, že do výhledu zahrnuta ještě není, říká také Kmínek.

Fortuna Entertainment Group vznikla v roce 2009, zaměřuje se hlavně na kurzové sázky. Původně česká firma s 25letou historií dosud působila v Česku, na Slovensku a v Polsku. S akciemi Fortuny se obchoduje na pražské a varšavské burze, majoritním vlastníkem je finanční skupina Penta.

Akcie Fortuna ve středu na pražské burze odepsaly více než 2 procenta. Vývoj titulu za posledních pět let do středy zachycuje graf níže:

fortuna 

Zdroje: Fortuna, ČTK, Patria.cz

 

Čtěte více:

Fortuna kupuje sázkové kanceláře v Rumunsku, Chorvatsku a Španělsku
23.02.2017 8:38
Fortuna Entertainment Group se dohodla na koupi vlastníka sázkových ka...
Fortuna může spustit online ruletu. Pro akcie to je lehce pozitivní, říká analytik Patria Finance
24.02.2017 14:19
Fortuna může spustit internetovou ruletu nebo online výherní automaty...
Odhad výsledků Fortuna za 4Q16: V centru pozornosti hlavně akvizice
08.03.2017 12:42
Fortuna zítra před otevřením trhu zveřejní svoje výsledky za rok 2016....

Váš názor
  • České sázkovky
    09.03.2017 10:55

    Jsou nekonkurenceschopné.Pokud se jim zruší monopol,jdou do ponoru.Kdo tomu nevěří,může si uvědomit,proč se u nás přijímal nový zákon a také to,že se má chodit na pobočky,případně na státní ouřady.je to k smíchu.Zákazníci nepřibudou,ale já se vytratí a vykašlou se na Babiše.Ostatně i kvalitou zaostávají,protože nenabízí možnost ze sázek vystoupit s menší ztrátou než ztrátou všeho.celá česká ekonomika je podvod,je předaněná bez zisku a nebude dlouho trvat a česká burza až na jeden titul se propadne.
    mc
Aktuální komentáře
16.07.2025
22:00Wall Street si přes Trumpovo zastrašování Powella připsala další zisky  
18:23Jsou americké akcie drahé, nebo jen nad svým valuačním standardem? To mohou být dvě rozdílné věci
16:55Evropská komise chce výrazně zvýšit sedmiletý rozpočet: z 1,2 na dva biliony eur
16:53Wall Street balancuje kolem včerejšího závěru po slušných datech, výsledcích a varování z technologického sektoru  
16:36Komerční banka, a.s.: Změna členů dozorčí rady KB k 16.7.2025
15:13Výsledky Bank of America: Bankám se daří těžit ze zvýšené volatility na trzích  
14:56Tradeři Goldman Sachs měli žně. Očekávání Wall Street banka nechala daleko za sebou
14:53Morgan Stanley překonala odhady, dařilo se obchodování s akciemi
13:19Naznačují americké indexy korekci?  
13:15Bank of America předčila očekávání, dařilo se tradingu i divizi poskytování úvěrů
12:42Braňo Soták: Nejsou sankce jako sankce, neschopnost ASML potvrdit růst posílá akcie dolů  
12:16Správci fondů posílají hotovost do akce, podle BofA to může být varovný signál
11:38Inflace v Británii v červnu vzrostla na 3,6 procenta, je nejvyšší od února 2024
11:26Akcie automobilky Renault prudce klesají. Firma představila nové vedení a snížila výhled
10:55V příštím roce nemusíme růst, varuje ASML. Akcie padají o 7 %
10:34Bloomberg: Ellison sesadil Zuckerberga z pozice druhého nejbohatšího člověka
10:16Němečtí odborníci navrhují solidární daň pro baby boomery mířící do důchodu
9:52Ceny v průmyslu klesají, zemědělci a potravináři dále zdražují
8:57Rozbřesk: Signál a šum v americké červnové inflaci
8:46Výsledky dodala ASML, sezóna bude pokračovat v americkém finančním sektoru. Evropa zahájí ztrátově  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Abbott Laboratories (06/25 Q2, Bef-mkt)
General Electric Co (06/25 Q2, Bef-mkt)
Novartis AG (06/25 Q2, Bef-mkt)
PepsiCo Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
US Bancorp (06/25 Q2, Bef-mkt)
6:30Nordea Bank Abp (06/25 Q2)
7:00ABB Ltd (06/25 Q2)
7:00EQT AB (03/25 Q1)
7:00Volvo Car AB (06/25 Q2)
7:20Volvo AB (06/25 Q2)
7:30Evolution AB (06/25 Q2)
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
22:00Interactive Brokers Group Inc (06/25 Q2)
22:01Netflix Inc (06/25 Q2)