Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Philip Morris ČR -7 % po dividendě. Pražská burza přerušuje čtyřdenní pokles

Philip Morris ČR -7 % po dividendě. Pražská burza přerušuje čtyřdenní pokles

20.04.2017 10:07
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza otevírá růstem o 0,3 % a přerušuje tak čtyřdenní pokles. Podobně nakročeno měl index PX i včera, ale v závěru své zisky neudržel. Západoevropské burzy po červeném úvodu postupně obracejí do zelených čísel při sérii pozitivních korporátních výsledků. Středoevropské burzy otevírají smíšeně, když polský WIG 20 klesá o 0,2 %, zatímco maďarský BUX roste o 0,4 % a rakouský ATX zpevňuje o 0,25 %.

Index PX táhnou vzhůru především akcie Erste Bank, které rostou alespoň o 1,5 % již druhým dnem v řadě, a díky tomu se po týdnu vracejí na 810 . Z včerejšího propadu se částečně zotavují akcie Moneta, které rostou o 0,5 % na 79,2 . Akcie Komerční banky se obchodují bez jasného směru kolem 932 . Index evropských bank Stoxx 600 Banks roste o 0,3 %.

Akcie Philip Morris se dnes obchodují první den bez nároku na dividendu v hrubé výši 1 000 . Akcie PM oslabují o 7 % na 13 000 . Část ztrát z úvodu týdne mažou akcie ČEZ, které rostou o 0,3 % na 435,5 . Cena elektřiny s dodávkou v příštím roce klesá na německé burze o 0,8 % na 30,15 EUR/MWh.

 
 

Čtěte více:

Akciové Asii nahrály k ziskovým seancím komodity a japonský export
20.04.2017 8:30
Díky zpevnění cen na komoditních trzích, především ropy, dostali inve...
Trhy před francouzskými volbami vypadají nervózně
20.04.2017 8:57
Trhy před blížícím se prvním kolem prezidentských voleb ve Francii vyp...
Zisky z vypnutí intervencí jsou téměř pryč. Koruna se blíží 27,00
20.04.2017 9:56
Čtvrteční obchodování začalo pro korunu dalším oslabením. Kurz se sune...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data