Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Akciové Asii nahrály k ziskovým seancím komodity a japonský export

Akciové Asii nahrály k ziskovým seancím komodity a japonský export

20.04.2017 8:30
Autor: Pavel Daniel

Díky zpevnění cen na komoditních trzích, především ropy, dostali investoři větší chuť na rizikovější investice a částečně se jim vrátil optimismus ohledně lepších vyhlídek pro kapitálové trhy. Ziskovým číslům z obchodování s akciemi pomohla rovněž japonská data za export, která  podle analytiků posílila optimismus ve světové hospodářství.

To všechno se podle hodnocení analytiků po čtvrtku podepsalo pod výsledky obchodních seancí akciových trhů v Asii. Většina z nich totiž zaznamenala ziskové výsledky. Neznamená to ovšem, že by zde nebyla žádná rizika a investoři by neměli být opatrní. Nejčastěji se jmenuje výsledek prezidentských voleb ve Francii, které se budou konat o nadcházejícím víkendu. Někteří analytici ale upozorňují na to, že bez ohledu na výsledek francouzských prezidentských voleb, mají ceny akcií v regionu rizika započítána. V Asii se nečeká žádné velké překvapení, podpořené nějakými nečekanými čísly. Regionální benchmark akciový index MSCI Asia Pacific (mimo Japonska) přidal po čtvrtku 0,1 procenta.

Australský akciový index S&P/ASX 200 posílil o 0,30 procenta a jihokorejský index Kospi přidal 0,52 procenta. Japonské akcie kotované v indexu Nikkei 225 odepsaly 0,01 procenta na 18 430,49 bodu, index Topix přidal 0,09 procenta a atakoval první týdenní zisk téměř po měsíci. Japonský export v březnu vzrostl meziročně o 12,0 procenta a roste už čtvrtý měsíc za sebou. Optimismus z makro čísel by se tak měl promítnout i do vývoje cen akcií, říkají ekonomové. Čínský akciový index Shanghai Composite odepisuje 0,42 procenta, index CSI 300 přidává 0,10 procenta. Hongkongský akciový index Hang Seng roste o 0,30 procenta a Hang Seng China Enterprises přidává 0,04 procenta.

Cena ropy přidala 0,1 procenta na 50,51 dolaru za barel poté, co v předchozích seancích odepsala téměř 4 procenta. Dění na ropném trhu jde za zprávami ze Spojených států amerických, které ukázaly, že zásoby benzínu v USA se poprvé od února zvýšily, zatímco surová produkce stále stoupá. Na komoditních trzích dále cena zlata klesla o 0,1 procenta na 1 278,88 USD za troyskou unci. Z drahých kovů cena mědi vzrostla o 0,3 procenta. Analytici to spojují s oznámením společnosti Rio Tinto Group, která uvedla, že zaznamenala v prvním čtvrtletí nižší než očekávanou produkci a snížila své celoroční výhledy těžby mědi o 25 procent.

 

Čtěte více:

Yardeni: Optimismus ohledně USA je vysoko. Data a výhled ale nadšení krotí
19.04.2017 17:54
Na mých setkáních s klienty jsem zaznamenal, že řada z nich je skeptic...
Zrádné investiční vody „bezpečných“ akcií
19.04.2017 18:51
Vodárenské společnosti by měly být v podstatě nudnou investiční záleži...
Project Syndicate: Argentině devalvace nepomohla. Řítí se do další krize?
20.04.2017 7:06
Argentinská ekonomika klopýtá. Loni trpěla země stagflací, když HDP k...
Summary: Výhled ASML naznačuje dobrou kondici v čipech. Tržby IBM dál klesají
19.04.2017 17:16
EVROPA: ASML Holding Výrobce zařízení pro výrobu polovodičů nám dnes...
Nervozita ustupuje, investoři se vracejí k riziku. Koruna ale dál slábne
19.04.2017 17:46
Na finančních trzích se dnes obchoduje v pozitivním duchu. Akciové ind...
Wall Street své zisky neudržela, IBM po výsledcích -5 %
19.04.2017 22:02
Americké akciové trhy neudržely své zisky a v závěru obchodování zamíř...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.09.2025
9:10Víkendář: Hodnota pravdy roste ve světě lží generovaných umělou inteligencí
20.09.2025
15:14Vytváří AI největší tlak na zaměstnanost u mladých lidí?
9:04Víkendář: Krugman o politice americké vlády a jejím dopadu na ekonomiku
19.09.2025
22:03Americké akcie mají za sebou silný týden  
17:46Akcie a peníze – americká a čínská verze
16:58Nové sankce EU proti Rusku: 118 lodí z ruské stínové flotily nebo banky
16:10Analytický radar: Colt sází na akvizice a míří k větší roli v obranném průmyslu
15:04Umělá inteligence a pracovní místa: „poslední“ slovo
14:30UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z hypotečních zástavních listů (XS2541314584)
13:27Dohoda s Nvidií neřeší hlavní problém Intelu: ztrátovou Foundry Services
12:15Český zahraniční dluh ve stoupl o 69,6 mld. na 5,36 bilionu Kč
11:55Perly týdne: Fed měl snížit sazby o 75 bazických bodů?
11:04KKCG Financing a.s.: Pololetní finanční zpráva k 30.6.2025
10:56Gartner: Globální výdaje na AI se letos vyšplhají na téměř 1,5 bilionu dolarů
10:49Výnosy stoupají, akcie v Evropě také. Na programu jednání Trump - Si  
9:01BoJ mění směr: Prodej ETF značí konec jedné éry japonské měnové politiky
8:58Rozbřesk: Jestřábí ČNB a slabý dolar = nadále silná koruna
8:57Šéf KHNP rezignoval. Byl pod tlakem kvůli kritizované smlouvě s Westinghouse
8:54Prezident KHNP rezignoval, Trump bude jednat se Si a snižování sazeb Fedem je více nejisté  
18.09.2025
22:00Spojení Intelu a Nvidie přineslo pozitivní náladu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data