Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Pražská burza může zahájit v červeném. Půjde Unipetrol po výsledcích opět výš?

Pražská burza může zahájit v červeném. Půjde Unipetrol po výsledcích opět výš?

27.04.2017 8:58
Autor: Redakce, Patria.cz

Pražská burza ve středu zažila relativně rušný den. Index PX se poprvé od listopadu 2015 podíval nad hranici 1 000 bodů, kterou ale do konce seance neudržel. Středeční obchodování bylo především ve znamení CETV, která po zveřejnění kvartálních výsledků zavřela na důležité hranici 100, ale otestovala na chvíli dokonce 110. Dnes ohlásil svoje výsledky za uplynulé čtvrtletí Unipetrol, který se vrátil do černých čísel. Evropské burzy by dnes po otevření mohly mírně klesnout, jak alespoň naznačují fitires na evropské akciové indexy.

Futures na německý DAX jsou aktuálně nižší o 0,25 procenta. Index PX ve středu uzavřel na 998,74 bodu, když rostl o 0,6 procenta.

Petrochemická skupina Unipetrol se v letošním prvním čtvrtletí po ztrátě na začátku loňského roku vrátila do zisku, který dosáhl 2,8 miliardy korun. Tržby vzrostly na 29,9 miliardy korun. Skupina už ve středu uvedla, že představenstvo petrochemického holdingu navrhne valné hromadě dividendu ve výši 8,30 koruny na akcii, což titulu výrazně pomohlo. Minulý rok to bylo jen 5,52 korun poté, co společnost akcionářům nic nevyplácela od roku 2007.

Akcie Unipetrolu ve středu nadále výrazně rostly a „věříme, že se dostanou až na 300 Kč“, říká makléř Patria Finance Tomáš Uher.

Po úterním „klopýtnutí“ pokračoval v růstu finanční sektor, když Erste přidala 0,2 procenta, rakouská kolegyně VIG o 0,4 procenta a Komerční banka taktéž. České spořitelně a Komerční bance agentura Fitch potvrdila hodnocení dlouhodobých závazků na stupni A- a ponechala stabilní výhled.

Dozorčí rada ČEZ bude dnes rozhodovat o případném prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady společnosti Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal. ČEZ středeční růst pražské burzy lehce, když klesal o 0,3 procenta na 431,30.

Majoritní vlastní Fortuna, investiční skupina Penta ve středu uvedla, že nehodlá měnit nabídnutou cenu za odkup akcií od minoritních akcionářů, kteří jich drží necelou třetinu. Investiční skupina prostřednictvím společnosti Fortbet stále nabízí 98,69 korun oproti současné tržní ceně 112 korun za kus. Fortuna ve středečním závěru stagnovala.


 

Čtěte více:

USA končí s politikou silného dolaru. Jaké změny nastanou?
27.04.2017 7:47
Americké politice silného dolaru položil v roce 1995 základ tehdejší m...
Americké trhy ve středu převážně rostly v očekávání detailů daňové reformy
26.04.2017 22:01
Vstup do dnešního obchodního dne byl na amerických trzích ve znamení r...
Unipetrol na 9letém maximu. Po dividendě těší ziskem i tržbami (+komentář)
27.04.2017 8:08
Petrochemická skupina Unipetrol se v letošním prvním čtvrtletí po ztrá...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.03.2026
15:46FX Strategie: Íránský šok a silný dolar poslal korunu do defenzivy, ČNB sazby nezmění  
14:03OpenClaw je další ChatGPT, vychvaluje Huang platformu pro autonomní AI agenty
12:05Přes Hormuz se od začátku války dostala dvacítka lodí. Polovina byla z Číny
11:57Inflace v EU v únoru zrychlila na 2,1 procenta, v Česku zpomalila
11:01Microsoft zvažuje právní kroky kvůli cloudové dohodě mezi Amazonem a OpenAI
10:29AI agenti ženou Tencent nahoru a táhnou růst o desítky miliard dolarů  
10:23Klidná ropa trhům svědčí. Zamíchá kartami Fed nebo Micron?  
10:12MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení o uveřejnění Konsolidované výroční finanční zprávy za rok 2025 a dalších dokumentů
9:45J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Konference pro investory
9:14Rozbřesk: Zavírá ropný trh oči před realitou? Ropa za stovku je ještě levná
8:50Trump kritizuje spojence, Evropa říká „ne“. Ropa se drží u 100 USD, futures jsou v zeleném  
6:44Goldman Sachs: Na softwaru přichází stabilizace, někteří lídři mohou svou pozici udržet
17.03.2026
17:15Mýtus nabídkové inflace?
15:36Man Group uvažuje o recesi vyvolané cenami ropy, podle Tradition Dubai trhy pracují se scénářem stagflace
13:29Goldman Sachs: Největší ropný šok v historii dopadá nejvíce na naftu a letecké palivo
13:18Studie: Umělá inteligence změní trh práce, nejvíc ohrozí administrativu
12:44Šéfka Commerzbank chce zvýšit zisk a ukázat, že nabídku od UniCredit nepotřebuje
11:55Důvěra v německou ekonomiku se prudce propadla, rostoucí ceny komodit tlačí na energeticky náročné obory
11:36Evropské akcie se vydávají vzhůru, DAX ale brzdí špatná data  
10:20Objednávky za bilion dolarů a mnohem víc. Co všechno Huang na každoroční konferenci Nvidie odhalil?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:30USA - PPI, y/y
15:00USA - Průmyslové objednávky, m/m
19:00USA - Jednání Fedu, základní sazba