Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Prodlouží dnes pražská burza růstovou sérii po pondělní pauze?

Prodlouží dnes pražská burza růstovou sérii po pondělní pauze?

02.05.2017 8:55
Autor: Redakce, Patria.cz

Pražská burza završila v pátek sedmý den v zeleném za sebou, což je nejdelší růstová série od loňského července. Dnes se budou trh nejspíš pomalu rozjíždět po včerejším svátku, a tudíž neočekáváme větší objemy, říká makléř Patria Finance Tomáš Uher. Futures indexu DAX aktuálně indikují růst o 0,25 procenta, což by mělo předznamenat otevření v zelených číslech.

V čele pátečního růstu kráčel Unipetrol (+3,03 procenta) a CETV (+3,28 procenta). Kromě ČEZu a Tabáku si ale zisky připsaly i ostatní tituly. V plusu byly všechny bankovní emise. Akcie Moneta Money Bank si v pátek připsaly více než 1procentní zhodnocení na 79,60 Kč/akcii.

„Moneta v pátek podle předpokladů přidala a zastavila se blízko 80 , kterou by dnes mohla otestovat,“ říká Uher. Unipetrol nadále pokračuje v růstu, v pátek se zastavil na 279 . „Nadále jsme na tuto akcii pozitivní a domníváme se, že by se mohla v delším horizontu podívat na 300 . ČEZ je stále poměrně klidný a stabilní kolem 430 a neočekáváme u něj větší cenové pohyby,“ říká také.

Pražské blue-chips začaly minulý týden zveřejňovat hospodářské výsledky za uplynulé čtvrtletí, kvartální čísla prezentovaly CETV, Unipetrol a O2 C.R. Svoje výsledky za uplynulý kvartál by tento týden měly představit Komerční banka a bankovní skupina Erste Bank.

Dozorčí rada ČEZ minulý týden rozhodla odložit rozhodnutí o prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady společnosti Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal finančníka Pavla Tykače. Ministr financí Andrej Babiš nejnověji uvedl, že tento prodej by měl být odložen nejméně na konec června. Stát je prostřednictvím ministerstva financí majoritním akcionářem ČEZ.

V souvislosti s ČEZ se v pátek odpoledne vynořila ještě jedna informace, totiž že společnost Kennial ze skupiny ARCA Capital podnikatele Pavola Krúpy nekoupí více než 700 bytů na sídlišti v Praze-Písnici, které prodává právě ČEZ. Důvodem je podle této firmy žaloba nájemníků na určení vlastnictví a právní vady, které nebyly součástí podmínek tendru. Kennial letos vyhrála výběrové řízení s nabídkovou cenou zhruba 1,3 miliardy korun. Podle ČEZ není podávaná žaloba právní vadou prodávaných bytů a není tedy důvodem k tomu, aby firma Kennial odstoupila od soutěže.

Analytici Patria Finance vnímají obě informace pro akcie ČEZ jako neutrální.

 
 

Čtěte více:

Ke konci roku se trhy začnou opět zaměřovat na riziko defaultů v eurozóně
02.05.2017 6:34
Investoři se nyní v Evropě zaměřují zejména na rizika spojená s politi...
Evropské banky by neměly čekat na spásu od ECB. Musí si vzít příklad z Wall Street
29.04.2017 16:57
Evropské banky čelí velkému politickému tlaku. K tomu přidejme volby v...
Světové akcie: Nejistá koncovka úspěšného měsíce
28.04.2017 17:33
Akciové trhy ve světě dnes zůstávají spíše v útlumu, a redukují tak př...
Pražská burza uzavřela týden dalším růstem
28.04.2017 17:44
Pražská burza dnes posedmé v řadě posílila. Index PX dnes zpevnil o 0...
Wall Street zakončila duben nevýraznou seancí
28.04.2017 22:47
Americké akcie v závěru týdne skončily poblíž nuly. Lepší korporátní v...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.05.2026
9:22Víkendář: Proč některé země nedokázaly to, co USA a Anglie?
02.05.2026
9:10Víkendář: Brazilská stagnace a brzda ze strany otroctví
01.05.2026
22:01Akcie na maximech, ropa oslabila díky naději na dohodu USA s Íránem  
18:59Cla zpět na scéně. Trump oznámil 25 procent na dovoz aut z EU
17:33K novým akciovým rekordům výrazně pomáhá i nízká cena za riziko
16:15Bill Ackman k akciím: Existuje mnoho důvodů k optimismu
14:47Perly týdne: OpenAI měla být součástí Tesly a Powell zůstává ve vedení Fedu
14:38Uzavřený Hormuz si vybírá svou daň. Exxon a Chevron evidují prudký pokles zisku
12:16Soláry a svátky. Ceny elektřiny v Evropě klesly na rekordně nízké úrovně
10:55Ziskový výlet mimo historická měřítka
9:35Slimmon: Rally je příliš našponovaná, s nákupy počkejte na pokles  
9:30Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o rozhodnutí o zisku Společnosti
30.04.2026
22:52Apple doručil lepší než očekávané výsledky. Růst táhly iPhony a služby, pomohla i Čína
22:00Americké akciové indexy se obchodují na nových maximech  
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: STING investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: Maloja Investment SICAV a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: FOCUS SICAV, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: ASOLERO SICAV a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: INFOND investiční fond s prom. zákl. kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
21:003M FUND MSI SICAV a.s: Výroční zpráva za rok 2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data