Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Dění na pražské burze bude diktovat přehršel výsledků hospodaření

Dění na pražské burze bude diktovat přehršel výsledků hospodaření

11.05.2017 8:52
Autor: Redakce, Patria.cz

Výsledková smršť na domácím kapitálovém trhu přinesla rozličné výsledky. Zatímco ČEZ zaznamenal nárůst výnosů a menší pokles zisku oproti očekávání, Fortuna Entertainment Group N. V. meziročně snížila provozní zisk EBITDA klesla o 36,3 procenta na 3 miliony eur. Moneta Money Bank vykázala čistý zisk 1,04 mld. , což je nad tržním odhadem 908 mil. a Pegas Nonwovens potvrdil, že ve finančním roce 2017 dosáhne provozního zisku EBITDA v rozmezí 43-50 milionu eur. Pohled na futures akciových indexů naznačuje, že i na pražské burze mohla dnes panovat příznivá atmosféra. Většina akciových indexů totiž posiluje.

Pražská burza ve středu uzavřela lehkým poklesem, když odepsala 0,1 procenta na 1010 bodů, ale ještě dopoledne to vypadalo na čtvrtý růst v řadě, když se index PX se dotýkal nejvyšších hodnot od srpna 2015. Před závěrečnou aukcí se zobchodovaly akcie jen za 0,478 miliardy korun oproti průměru za poslední rok 0,666 miliard korun. Kromě akcií O2 CR, které připsaly během včerejška zisk ve výši 0,6 procenta na 270 korun za akcii, cenných papírů mediální skupiny CETV, které přidaly 3,2 procenta na 108 korun za kus a Pegasu Nonwovens, který před výsledky rostl o procento na 865 korun, většina ostatních akcií odepisovala ztráty.

Finanční sektor po úspěšném úterku klesal s výjimkou Komerční banky, která připsala procento. Erste klesala o 0,8 procenta, její rakouská kolegyně VIG o 1,2 procenta a Moneta přišla jen o 0,7 procenta, díky čemuž se udržela nad hodnotou 80 korun za kus.
ČEZ klesal o 0,2 procenta a po několikáté tak zaznamenal nevýrazný pohyb. Unipetrol ustoupil ze včerejšího několikaletého maxima a lehce se tak vzdálil psychologické hranici 300 korun za kus. Titul odepsal 0,7 procenta na 291 korun a zjevně si bere „oddechový čas“.

Futures akciových evropských indexů naznačuje, že nálada mezi investory je vcelku dobrá. Index Euro Stoxx 50 roste o 0,194 %, FTSE 100 přidává 0,041 % a CAC 40. Futures indexu DAX se pohybují kolem 0.





Čtěte více:

Americké trhy ve středu ve smíšeném duchu, růst cen ropy byl oporou
10.05.2017 22:01
Vstup do obchodního dne se nesl ve velmi mírném poklesu, který neodpov...
Skupina KBC meziročně zvýšila čistý zisk o 60 procent na 630 milionů eur
11.05.2017 8:02
Belgická bankovní a pojišťovací skupina KBC, která je vlastníkem české...
Fortuně vzrostly sázky o pětinu, propad zisku vysvětluje expanzí
11.05.2017 8:21
Společnost Fortuna Entertainment Group N. V., která je největším střed...
ČEZ (+0,7 %) zvyšuje odhad ročního zisku. Nabídek v Bulharsku máme dost, říká Beneš
11.05.2017 11:43
ČEZ v prvním čtvrtletí hospodařil s čistým ziskem 8,7 miliardy Kč, co...
Kvartální zisk Monety zůstal nad odhady. Mimořádná dividenda letos nebude
11.05.2017 8:38
Moneta Money Bank snížila čistý zisk v letošním prvním čtvrtletí o 3,6...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.02.2026
11:26Turbulence na zlatu a stříbru
10:55Německý průmysl překvapil. Zakázky v prosinci vzrostly nejvíc za dva roky
10:10Shell zaznamenal nejslabší čtvrtletní zisk za pět let, zpětné odkupy akcií ale nesnížil
10:05Maloobchod na konci roku zklamal. I tak ale spotřeba domácností táhne ekonomiku
9:51Vestas zvyšuje výhled, dividendu i buyback. Akcie však po výsledcích klesají
8:52Dnes vyjde inflace i prognóza ČNB, pokračuje výprodej na techu i bitcoinu a SpaceX se posouvá k IPO  
8:49Rozbřesk: Česká inflace poklesla zejména kvůli energiím, co na to dnes ČNB?
04.02.2026
22:46Alphabet překonal odhady. Letos plánuje utratit mnohem více, než investoři čekali
22:01Technologické tituly znovu oslabily  
17:10Jeden opomíjený nový normál
15:14Jakub Blaha: Uber zažil solidní otočku. Silná čísla ze závěru roku nakonec přebila slabší výhled  
14:05Eli Lilly v ostrém kontrastu s Novo Nordiskem. Tržby mohou letos stoupnout až o 27 procent
13:32AMD roste, náklady také. Klíčový bude úspěch MI4XX  
12:44Patria čeká u Komerční banky mírně slabší kvartál, pozornost se přesune na dividendovou politiku  
12:14Neklidné techy. Anthropic zvedl nervozitu před dalšími důležitými výsledky  
11:36Míra inflace v eurozóně v lednu klesla o 0,3 bodu na 1,7 procenta
11:11Nový AI nástroj Anthropicu způsobil výprodej v softwaru za 285 miliard dolarů  
9:38Těžká rána pro investory Novo Nordisku: společnost očekává hluboký propad tržeb
9:02Čtvrtletní zisk UBS vzrostl o více než polovinu
8:50AI spustila výprodej, Walmart poprvé nad bilionem dolarů a německý autoprůmysl mírně zlepšil náladu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:15EMU - Jednání ECB, základní sazba
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.