Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Apple: Problémy s čipy se týkají všech iPhonů, iPadů a Maců

Apple: Problémy s čipy se týkají všech iPhonů, iPadů a Maců

05.01.2018 12:03
Autor: ČTK

Zjištěné bezpečnostní nedostatky u čipů předních světových výrobců se týkají všech chytrých telefonů iPhone, tabletů iPad a počítačů Mac. Uvedla to společnost Apple, která tyto přístroje vyrábí. Apple také sdělil, že již vydal určité softwarové úpravy k odstranění nedostatků. Firma prý nemá žádné informace, že hackeři bezpečnostních slabin čipů využili.

Výzkumní pracovníci internetové společnosti Google tento týden oznámili, že odhalili závažné bezpečnostní nedostatky u čipů, jejichž výrobcem jsou firmy Intel, Advanced Micro Devices (AMD) a ARM Holdings. Hackeři by nedostatků mohli využít ke krádeži důvěrných informací z téměř všech moderních počítačových zařízení, které čipy těchto firem využívají.


"Týká se to všech systémů Mac a zařízení s operačním systémem iOS, nejsou však známy žádné případy zneužití s dopadem na zákazníky," uvedl Apple. "Tyto problémy se týkají všech moderních procesorů a mají vliv na téměř všechna počítačová zařízení a operační systémy," dodal podnik. Zákazníkům doporučil, aby stahovali software pouze z důvěryhodných zdrojů, a vyhnuli se tak "zákeřným" aplikacím.

Experti objevili u čipů dvě různé slabiny, které označili jako Meltdown a Spectre. Apple uvedl, že už vydal úpravy operačních systémů řešící slabinu Meltdown a že v příštích dnech vydá úpravu svého webového prohlížeče Safari, která vyřeší slabinu Spectre.

Google již dříve oznámil, že chytré telefony s operačním systém Android jsou dostatečně chráněné, pokud mají uživatelé nainstalovány nejnovější bezpečnostní aktualizace.

Akcie Apple před vydáním tohoto článku v premarketu rostly o 0,24 %. Čtvrteční růstovou seanci na Wall Street zakončily růstem o 0,46 %, ukazují data agentury Bloomberg.

 
 

Čtěte více:

Trh nositelné elektroniky ovládl Apple
14.11.2017 17:54
Americká společnost Apple ovládla trh s nositelnou elektronikou, jako ...
Makléřský dům už neradí nakupovat Apple
19.12.2017 14:21
Mimořádně proti proudu vyrazila společnost Instinet se svým doporučení...
Apple zpomaluje starší iPhony kvůli starším a horším bateriím. A už čelí žalobám
22.12.2017 15:18
Americká technologická společnost Apple čelí ve Spojených státech dvěm...
Týdenní výhled: Apple před příchodem nového roku bojuje s šuškandou o slabé poptávce
27.12.2017 12:51
Poslední týden roku nepřekvapivě již nepřinese žádné zajímavé firemní ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla
12:03Infineon těží z AI boomu a vylepšuje výhled. Poptávka po čipech pro datová centra raketově roste
11:53AMD táhnou vzhůru serverové procesory. Trh začíná věřit, že umělá inteligence vytvořila nové úzké hrdlo  
10:46Výhled AMD podporuje akciové trhy v dalším růstu, ropu tlačí dolů naděje na mír  
10:33Inflace v dubnu překonala naše odhady. Hlavním viníkem jsou energie
10:15Konečně dobré zprávy: Novo díky pilulce Wegovy vylepšil výhled. Akcie rostou přes sedm procent
9:58BMW překonává slabší trh v Číně rekordními objednávkámi v Evropě  
9:31Rozbřesk: Polská inflace roste, ale sázet na zvyšování sazeb v Polsku je předčasné
8:53Geopolitické uklidnění, AMD výrazně překonalo odhady a Novo vytáhl Wegovy  
05.05.2026
22:41AMD doručilo silná čísla, tržby z datacenter vzrostly o 57 procent
22:00Producenti paměťových čipů vyhnali Nasdaq na nová maxima  
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y