Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Evropa by ráno mohla přešlapovat, velký akcionář v Kofole prodal svůj podíl

Evropa by ráno mohla přešlapovat, velký akcionář v Kofole prodal svůj podíl

20.09.2018 8:58, aktualizováno: 20.9. 9:23
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Rally na asijských akciových trzích dnes zeslábla. Japonské burzy šplhaly na tříměsíční maxima a rovněž akcie v Soulu šly nahoru, akcie v Hongkongu a v pevninské Číně ale klesaly. V západní Evropě bychom dnes mohli zažít rozpačitý začátek. Futures na hlavní evropské indexy se v 08:23 SELČ pohybovaly na obou stranách nuly. Futures na index Euro Stoxx 50 stagnovaly. Na pražské burze může dnes pozornost vyvolávat informace, že akcionář CED Group prodal svůj zbylý podíl 12,4 % v podniku Kofola ČeskoSlovensko prostřednictvím zrychleného úpisu akcií a blokových obchodů za 255 Kč/akcii. Takzvaný free float se po transakci zvýší na 27 %.

Kofola dnes ráno před trhem uvedla, žeCED GROUP umístila 2.768.445 akcií společnosti Kofola ČeskoSlovensko, které odpovídají 12,4 procenta základního kapitálu společnosti, za cenu 255 korun za akcii, což odpovídá celkové částce 705.953.475 korun. Transakce bude vypořádána doručením akcií a zaplacením protiplnění 24.září.

S první zprávou o chystaném odchodu svého druhého největšího akcionáře přišla nápojová skupina už včera večer po ukončení obchodní seance v Praze. Ta nápojové skupině přinesla pokles na 268,00 .

Jinak ale pražská burza ve středu posílila na nejvyšší úroveň za poslední zhruba čtyři měsíce. Index PX včera stoupl o 0,62 procenta na 1098,42 bodu. Výše byl naposledy letos koncem května. K tomuto růstu burze pomohlo hlavně posílení akcií bank, naopak se nedařilo ČEZu.

Včera po zavření burzy byly oznámeny úpravy redukčních faktorů v regionálním akciovém indexu CECE. Tyto změny nabydou platnosti 24. září, k jejich faktickému provedení dojde zítra, v pátek 21. září po skončení obchodní seance.

0

V regionu stojí za zmínku ještě plány maďarské Central Group, která zvažuje duální listing ve Varšavě, Budapešti nebo v Lucembursku, upozorňují analytici Patria Finance.

Americké dluhopisové výnosy se zvýšily, což představuje novou zkoušku pro investory do akcií. Akciové trhy totiž rostoucím výnosům prozatím odolávaly, což naznačuje, že investoři investorům se výhled na globální růst pořád líbí, i když výpůjční náklady se na pozadí obchodního napětí zvyšovaly. Americký desetiletý výnos je za poslední týden vyšší o zhruba 10 bazických bodů.

Americký dolar zůstává pod tlakem po zprávách, že USA a Kanada se tento týden ve Washingtonu pravděpodobně nedokážou dohodnout na nástupci dohody NAFTA.

 

Čtěte více:

Project Syndicate: Globální obchodní systém se může zhroutit
19.09.2018 14:11
Deset let po pádu Lehman Brothers víme, že multilaterální úsilí mělo z...
Ant a Tencent: Trnem v oku čínských regulátorů
20.09.2018 6:14
Těm, co se stále ještě snaží přijít na to, co všechno patří do fintech...
Významný akcionář se zbavuje svého podílu v Kofole
19.09.2018 16:54
Společnost CED GROUP prodá všechny svoje akcie ve společnosti Kofola Č...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.11.2025
11:45Perly týdne: Máme pomýlené představy o umělé inteligenci?
11:20RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
11:05Akcie pevnou půdu zatím nenacházejí. Slibný úvod v Evropě rychle vyprchal  
10:23Bureš: Maloobchod zvolňuje, spotřeba i tak zůstane hlavním “motorem” ekonomiky
9:22Zbrojní gigant Rheinmetall zvýšil zisk o 18 % a staví nové továrny. Akcie stagnují
8:54Evropa míří k pozitivnímu zahájení, daří se německému vývozu  
8:53Rozbřesk: Koruna nereagovala na zasedání ČNB, slabší trh práce v USA posunul eurodolar výše
8:32Bude Musk prvním bilionářem? Akcionáři Tesly mu přiklepli rekordní plán odměn
6:01Morgan Stanley: Známky spekulace, ale čas na odchod z akciového trhu ještě nenastal
06.11.2025
22:01Výsledková sezona pokračuje s technologiemi centru pozornosti  
17:29Od roku 1950 po současnost: „pravidla“ podle kterých trhy (ne)fungují
17:10ČNB ponechává sazby beze změny, pro nejbližší měsíce potvrzuje stabilitu
15:43Meta je nejlevnější akcií z Magnificent Seven. Příležitost, nebo varovný signál?  
14:30ČNB ponechala sazby beze změny
13:56Bank of England drží sazby na 4 procentech Těsné hlasování naznačuje možný brzký cut
13:16Dominik Rusinko je novým hlavním ekonomem Patria Finance
12:59Boom emisí dluhopisů: AI, akvizice a vládní deficity ženou trh na maxima  
11:38Challenger: Americké firmy propouštějí nejvíce za 20 let. Nasazují AI a snaží se šetřit
10:38Jan Bureš: Průmysl v září nad očekáváním, vyhlídky však zůstávají nejisté
10:32Huang řekl, že Čína vyhraje závod o umělou inteligenci, později své vyjádření zmírnil

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, m/m
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university