Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street stále tápe

Wall Street stále tápe

09.10.2018 22:01
Autor: Marek Trúchly, Patria Finance

Akcie v zámoří stále nenalezly pevnou půdu pod nohama, minimálně ale nepadaly jako v posledních dnech. Uklidnila se hlavně střední část seance, která byla poslední dny nejvíce vyeskalovaná. Technologický sektor ukončil sérii poklesů, která trvala poslední 3 dny.
Z jednotlivých sektorů indexu S&P 500 se nejvíce dařilo energetice, která s rostoucí ropou přidala o 0,9 %, dalším top-performerem tohoto dne byly informační technologie (+0,5). Na opačné straně spektra se pohybovali zpracovatelé materiálů, kteří klesali o více než 3 procenta.

Index Dow Jones Industrial Average osciloval blízko včerejší závěrečné hodnoty, zde také dnešní obchodování zakončil (26.430 b.; -0,2 %). Širší S&P 500 razil podobnou trajektorii, když hodnota tohoto dne činí 2.880 bodů (-0,1 %). Technologický Nasdaq Composite za poslední 3 dny ztratil bezmála 4 procenta hodnoty. Výkonnost měl sice nejlepší ze dříve zmiňovaných, růst o desetinu procenta na 7.738 bodů není zrovna rally.

Měnový pár eurodolar sice našel denní minima pod hranicí 1,1440, následně ale rostl směrem k dennímu pivotu (PP 1,1496). Ropa WTI se znovu vydala zdolávat cenovku 75 USD za barel. Komodita zdražila na 74,88 USD (+0,8 %). Trojská unce zlata po včerejším výplachu mírně koriguje pokles (1.190 USD; +0,2 %).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.03.2026
8:13Víkendář: Podle firem zatím AI nic velkého nepřináší. Bude se to měnit?
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data