Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Wall Street zakončila s procentním ziskem, Activision Blizzard +4 %

    Wall Street zakončila s procentním ziskem, Activision Blizzard +4 %

    12.02.2019 22:03
    Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

    S více procentním ziskem zakončily dnešní obchodní den americké akciové trhy. Pozitivní náladu investorů podpořil optimismus ohledně obchodní dohody mezi USA a Čínou nebo víra v ukončení sporu o americký rozpočet, čímž bychom se vyhnuli dalšímu shutdownu. Konkrétně index S&P 500 zpevnil o 1,3 % na 2744 bodů a dostal se tak na úroveň 200denního průměru.

    K největšímu růstu od počátku února pomohly tituly napříč sektory. Dařilo se akciím Activision Blizzard se ziskem 3,9 %, které tak před zveřejněním výsledků za předchozí kvartál zkorigovaly včerejší propad. Podobně se vedlo i Electronic Arts, která posílila o 5,2 %. Již reportovaná čísla podpořila výrobce sportovního vybavení Under Armour. Ten přidal 6,8 % poté, co firma vykázala zisk i tržby nad očekáváním analytiků.

    Nahoru zamířila rovněž ropa, která se dostala zpět nad 53 USD v reakci na zprávy o slibu Saudské Arábie o dalším omezení produkce. Apache díky tomu zpevnil o 2,4 %, Halliburton o 2,1 % a například Exxon Mobil o 1,8 %. Nedařilo se naopak pivovarnické skupině Molson Coors, jejíž akcie se propadly o 9,4 %. Důvodem pro největší ztrátu z celého indexu S&P 500 byly horší reportované tržby a nepříznivý výhled.

    Index Dow Jones dnes posílil o 1,49 %, S&P 500 o 1,29 % a Nasdaq o 1,46 %.

     

     

    Váš názor
    • Aktualizace
      24.02.2019 9:54

      Tak zřejmě se bude plácat o patro níž, tedy někde mezi 40 - 45 USD, nyní je za 41,5.
      oh171
    • ATVI
      16.02.2019 9:14

      "Dařilo se akciím Activision Blizzard se ziskem 3,9 %, které tak před zveřejněním výsledků za předchozí kvartál zkorigovaly včerejší propad." Nezlobte se, ale tomu říkáte informace? Když byl v 11/2018 ATVI po poklesu z 85 na cca 65 USD, doporučovali jste jej k nákupu. Pár dní poté spadl na 50 USD a pak na 45 USD. Od 12/2018 se plácal mezi 45 - 50 USD. Před výsledky spadl ze 48 na 43 a den poté ze 44 na 40. což je propad o 20%. A proto +3,9% nelze nazvat "zkorigoval" propad, možná tak "mírně zkorigoval" (ze 40 USD na 42 USD). Nyní je už sice cena zpět nad 45 USD, ale tam se zřejmě dál bude plácat do strany. Nynější doporučení je, že je pro dlouhodobé investory :-( Pokud Vás někdo na 65 USD poslechl, nynější cena 45 USD znamená ztrátu cca 44%. Ano, vlnkováním z úrovně 50 USD se i tak dalo vydělat, ale jinak nechť si každý udělá názor sám.
      oh171
    Aktuální komentáře
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout
    8:50Rozbřesk: Nabitý týden v Česku. Makro data v čele s inflací a zasedání ČNB
    8:49ČEZ zahajuje výplatu dividend, trhy sázejí na uklidnění situace s Íránem a Fed zvažuje změnu fungování  
    6:09Yardeni: Obrovský majetek živící spotřebu. Jediné, na čem záleží, je akciový trh
    02.08.2026
    9:13Víkendář: Jaká je skutečná dluhová zátěž a co s ní udělalo pár posledních let?
    01.08.2026
    9:09Víkendář: Nedostatek zaměstnanců není ve skutečnosti hrozbou, ale příležitostí
    31.07.2026
    17:30Co nyní říkají o americkém trhu jeho „skutečné“ valuace?
    15:55Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
    14:33Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu
    14:08Perly týdne: Vy si bojujte, my vyhrajeme
    14:00Tatry mountain resorts, a.s.: Pololetní zpráva 2025/2026
    12:28Apple hlásí rekordní červnový kvartál. Investory ale zklamal výhled

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00DE - Maloobchodní tržby, m/m
    9:30CZ - PMI v průmyslu
    16:00USA - Index ISM v průmyslu