Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
E15: ČEZ koupil za stamiliony německý podnik En.plus

E15: ČEZ koupil za stamiliony německý podnik En.plus

21.03.2019 8:22
Autor: ČTK

Energetická společnost ČEZ na začátku roku prostřednictvím své firmy Elevion koupila stoprocentní podíl v německé strojírenské firmě En.plus. Celkovou pořizovací cenu podílu vyčíslil ČEZ v účetní závěrce na 357 milionů korun. Napsal to dnes deník E15.

"Elevion tak posiluje své kompetence v oblasti strojírenských technologií. Společnost En.plus se zaměřuje zejména na vzduchotechniku a chlazení, například technologie velkých chladicích systémů do datových center," cituje deník mluvčího ČEZ Romana Gazdíka. Elevion chce podle mluvčího prostřednictvím akvizice expandovat na německém trhu.

En.plus působí v Berlíně, Frankfurtu nad Mohanem, Magdeburku nebo Postupimi. Společnost loni utržila zhruba 40 milionů eur (miliardu Kč), píše E15. Převzetí En.plus představuje další investici ČEZ ve vzduchotechnice. Loni v říjnu totiž skupina získala rumunskou společnost High Tech Clima a její srbskou odnož.

Elevion v roce 2018 utržil kolem 400 milionů eur a zaměstnával zhruba 2500 pracovníků. Vedle skupiny Elevion, zaměřující se zejména na dodávky a instalační práce pro průmysl a administrativní budovy, vlastní ČEZ v Německu také skupinu Kofler Energies, která obdobné zakázky především projektuje.

Tržby ČEZ v komplexních energetických službách (ESCO) stouply loni meziročně o 120 procent na 16 miliard korun, oznámil v úterý místopředseda představenstva firmy a ředitel divize nová energetika a distribuce Tomáš Pleskač. V segmentu ESCO působí ČEZ vedle Německa, Rumunska a Česka také na Slovensku a v Polsku.


Čtěte více:

ČEZ zřejmě splní vlastní výhled zisku pro rok 2018
18.03.2019 12:04
Elektrárenská skupina ČEZ zřejmě splní celoroční výhled upraveného čis...
Loňský zisk ČEZ na odhady nedosáhl. Letos slibuje 17 až 19 miliard korun
19.03.2019 8:20
Elektrárenská skupina ČEZ loni hospodařila s provozním ziskem EBITDA n...
ČEZ významně podstřelil výsledky za rok 2018, výhled na 2019 pozitivní (komentář analytika)
19.03.2019 14:34
Elektrárenská skupina ČEZ loni hospodařila s provozním ziskem EBITDA n...
Šéf ČEZu Beneš: Rozdělení skupiny není na pořadu dne
19.03.2019 12:09
Plány na rozdělení skupiny ČEZ v současné době nejsou na stole, zatímc...
Člen vedení Pleskač: ČEZ má dalšího zájemce o bulharská aktiva
19.03.2019 12:13
Energetická společnost ČEZ má dalšího zájemce o svá bulharská aktiva. ...

Váš názor
 •  
  21.03.2019 8:39

  ČEZ si dělá co chce, přestože by měl ctít národní zájmy. Toto už by mělo skončit, chyb s prostředky nás všech už bylo dost. Místo aby se soustředil na financování stavby jaderného bloku a snížil zadluženost, neustále investuje venku. Celý management by měl být vyměněn. A všechny investice by měly být přezkoumány a chyby potrestány. Místo správce národního majetku se chovají jako vládci, jakoby jim to patřilo.
  James Bond
  •  
   21.03.2019 13:14

   já myslím, že to je dobrá zpráva
   achilles
  • Co to je národní zájem?
   21.03.2019 8:51

   ČEZ je firma kotovaná na burze, proto je zájmem nás, akcionážů, a tím nemyslím občna yČR, ale drřžitele akcií, aby firmas dlouhodobě prosperovala. Většina akcií patří bohužel státu. Proto se do fungování ČEZu zatahují pilitické a lobistické zájmy. jedním z nich je budování jaderného bloku. Pokud by další výrobní kapacita byla třeba, ČEZ by ji už dávno vybudoval, ale výrobncíh kapacit je přebytek a tento přebytek bude s rozšiřováním obnovitelných zdrojů dále narůstat. jen si představte, jak obrovské množství elektřiny se vyrobí, až se zprovozní kapacity v severní Africe a Středomoří. Takový Kypr vyrábí veškerou elktřinu ve dvou mazutových elejktrárnách!!!!!! Jaderný blok bude velmi drahý a jeho clekové náklady včetně uskladňování odpadu a likvidace budo obrovské. Česká pošta, České dráhy, další blok akcií ČEZu a Lesy ČR patří alespoň z části na burzu.
   • Re: Co to je národní zájem?
    21.03.2019 13:09

    Jestliže stát vlastní většinu akcií, jsou to skutečně akcie nás všech a ČEZ by měl respektovat naše většinové zájmy. Jinak o energetice nevíte nic, když píšete takové bludy o budoucnosti. Napište si je, dejte do obálky a za 30 let si to přečtěte.
    James Bond
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo