Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Ústavní žaloba na Trumpa a spekulace o vepřovém: Evropské burzy asi ráno klesnou

Ústavní žaloba na Trumpa a spekulace o vepřovém: Evropské burzy asi ráno klesnou

25.09.2019 8:56, aktualizováno: 25.9. 9:37
Autor: Jana Knechtlová, Patria Finance

Aktualizováno

Velké západoevropské burzy by dnes mohly otevřít v mínusu, i když americké akciové futures jsou po úterním poklesu na širším akciovém indexu S&P 500 – největší za poslední měsíc - ve vyčkávacím módu, což dnes znamená zelenou nulu. Investoři sledují, jak by prohlubující se politické tenze ve Washingtonu mohly ovlivnit americko-čínské obchodní spory. Šéfka dolní komory parlamentu, demokratka Nancy Pelosiová oznámila, že americká Sněmovna reprezentantů zahájí proces přípravy ústavní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa.

Procedura takzvaného impeachmentu může vést k odvolání prezidenta, což ale vzhledem k převaze Trumpových republikánů v Senátu není příliš pravděpodobné. Americkými futures tato zpráva ale nepohnula, nárůst ale registrovaly po spekulacích Bloombergu, že Čína se chystá nakupovat více amerického vepřového.

Pokud jde o Evropu, tak futures na index Euro Stoxx 50 jsou 0,3 % v záporu. Futures na DAX ztrácejí dokonce 0,5 %. V červeném poli se dnes pohybovaly také všechny hlavní asijské akciové indexy. Více než 1% ztráty zaznamenaly akcie v Hongkongu a v Jižní Koreji.

Zlato před začátkem evropského obchodování mírně klesá. Americké desetileté dluhopisy se po úterním poklesu stabilizovaly kolem 1,65 %. V mírnějším poklesu pokračuje ropa, jejíž ceny v úterý prudce klesly po zprávách, že Saúdové pokročili v obnově ušlé ropné produkce po nedávném dronovém útoku na její ropná zařízení.

Do práce se dnes vrací britský parlament, jehož odstavení premiérem Borisem Johnsonem shledal britský nejvyšší soud včera neplatným. Britská libra k euru ráno stagnuje na 0,8824, k dolaru ale vlivem sílící americké měny ztrácí. Euro k dolaru klesá o 0,2 % na 1,0998 EURUSD.

Pozornosti investorů by podle Bloombergu nemusel ujít listing německé softwarové společnosti TeamViewer, který se odehraje dnes. V Německu to je teprve pátá IPO od začátku roku.

Na pražské burze si včera nejlépe vedly akcie CME, které zdražily o 3,81 procenta na 109 korun. K růstu jim mohla pomoci informace, že finálním zájemcem o koupi aktiv této mediální firmy je investiční skupina PPF. Zprávu přinesl server HlídacíPes.org, podle kterého byli zájemci původně tři, kromě PPF ještě společnost Discovery a investor Ronald Lauder. Cena, kterou Američané za CME požadují, se podle zdrojů serveru pohybuje kolem 47 miliard Kč. Mluvčí PPF nechtěla informaci komentovat.

Moneta Money Bank dnes před otevřením trhu uvedla, že vydala podřízené Tier 2 dluhopisy v celkovém objemu 2 mld. . Denominovány jsou v CZK se splatností 10 let a opcí na splacení po 5 letech. Emise zvýší její kapitálovou přiměřenost o 160 bazických bodů. Podle analytiků Patrie Finance by Moneta jinak nedokázala ufinancovat svou velkorysou dividendu a pilotní program zpětného odkupu akcií.

Všem investorům, kteří sledují vývoj akciových trhů ve středoevropském regionu, nově nabízíme přehled o tom, jak v daný den uzavřely hlavní akciové indexy v Česku, Polsku a Maďarsku, spolu s přehledným uvedením titulů, které na uvedených burzách zaznamenaly nejvýraznější nárůst nebo pokles.
Závěrečné hodnoty hlavních středoevropských burzovních indexů
ze dne 24.09.2019
Burza Index Závěrečná cena Změna (%)
Warsaw SE WIG-20 Single Market Index WIG20 2175.24 1.30
PX Index PX 1047.57 0.24
Budapest SE Index BUX 40848.04 0.12
Česká republika
Největší vzestupy
Název Změna (%)
CETV 3.81
ČEZ 1.17
STOCK 0.15
Největší pády
Název Změna (%)
PFNonwovens -1.73
VIG -1.03
KOFOLA ČS -0.34
ERSTE BANK -0.32
KOMERČNÍ BANKA -0.25
Polsko
Největší vzestupy
Název Změna (%)
AD Dragowski 200.00
Mostostal Zabrze 95.33
ICP Group 61.54
Gremi Media Br 60.00
EXIMIT Br 50.00
Největší pády
Název Změna (%)
K+S AG Faktor 3x Zertifikat Call -41.35
ICPD -34.23
Warsaw Stock Exchange WIG 20 Price Index (PLN) Faktor 5x Zertifikat Put -29.38
K+S AG Faktor 2x Zertifikat Call -28.88
CBOT Weizen (Wheat) Rolling Future Faktor 5x Zertifikat Call -28.69
Maďarsko
Největší vzestupy
Název Změna (%)
Kulcs-Soft 7.14
Karpot 5.71
Graphisoft Park 4.44
FORRAS Vagyonkez Preferred Stock 3.13
EST MEDIA Rg 2.87
Největší pády
Název Změna (%)
FORRAS Vagyonkez -9.38
4iG Rg-A -2.56
FuturAqua -2.48
BIOMEDICAL -2.46
RFV Regionalis F -2.04


 
 
 

Čtěte více:

Akcie plné dojmů a mizivého fundamentu
24.09.2019 19:25
Trh s IPO může být docela dobrým indikátorem možné bublinovatosti celé...
Analytik Patrie: Spekulace o prodeji CETV odpovídá aktuální ceně titulu na burze
24.09.2019 17:43
Z původní trojice zájemců o koupi americké společnosti CME, která prov...
Wall Street oslabila nejvíce za poslední měsíc, pod tlakem ropné tituly
24.09.2019 22:04
Americké akciové trhy zakončily dnešní obchodní den v červených číslec...
Sněmovna reprezentantů zahájí proces sesazení amerického prezidenta Trumpa
25.09.2019 4:26
Americká Sněmovna reprezentantů zahájí proces přípravy ústavní žaloby ...
Harley-Davidson plánuje investice až za 1,6 miliardy dolarů
25.09.2019 8:40
Známý americký výrobce motocyklů Harley-Davidson plánuje investovat v ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.07.2025
9:45Víkendář: Evropa nepotřebuje datová centra ve velkém, zaměřit by se měla na aplikace umělé inteligence
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data