Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Libra získává podporu Wall Street jako nejlepší sázka na rok 2020

Libra získává podporu Wall Street jako nejlepší sázka na rok 2020

21.11.2019 5:47
Autor: Redakce, Patria.cz

Wall Street vybrala libru jako nejlepší sázku na měnu na rok 2020, a to na základě možné výhry úřadujících konzervativců ve volbách příští měsíc. To by mohlo vyřešit patovou situaci okolo brexitu a rozpustit nejistotu.

Do konce roku 2020 stoupne libra na páru s dolarem o téměř 8 % na 1,39, tj. na nejvyšší úroveň za posledních 18 měsíců, predikuje Bank of America Merrill Lynch. Tato předpověď stojí na tom, že konzervativci získají ve volbách 12. prosince naprostou většinu a odstraní některé nejistoty ohledně brexitu, díky kterým je libra „výrazně podhodnocená“.

Měna Velké Británie měla v druhé polovině letošního roku na páru s americkým dolarem nejlepší výkon a obchodníci snižují svá očekávání, že by Velká Británie odešla z Evropské Unie bez dohody. Konzervativci v čele s premiérem Borisem Johnsonem drží ve většině volebních průzkumů přední příčku. Jejich cílem je získat volební většinu, protlačit svou dohodu o brexitu skrze parlament a vystoupit z bloku do termínu 31. ledna.

„Zuřivost tohoto kroku svědčí o tom, že by trh nerad propásl možný začátek smysluplného zhodnocení na šterlinku,“ napsali stratégové z Bank of America vedení Johnem Shinem. "S odstraněním nejistoty by se pár libra-dolar měl pohybovat směrem k 1,40 USD.“ Šterlink se ve středu obchodoval kolem 1,29 za USD poté, co od konce září přidal na dolaru 5 %.

Ostatní velké americké banky také sází na rally na libře. Morgan Stanley drží jako jeden z 10 nejvýznamnějších obchodů roku 2020 v prvním čtvrtletí doporučení tuto měnu proti dolaru koupit s cílem 1,40 USD. Do poloviny roku odhaduje JPMorgan Chase & Co. hladinu 1,33 USD, zatímco Goldman Sachs Group počítá v příštích měsících s rally na 1,35 USD, pokud konzervativci získají většinu a s brexitem pohnou.

Není to poprvé, co je libra podle Bank of America jedním z nejpřesvědčivějších obchodů roku. Na konci roku 2017 byla také mezi několika doporučeními Merrill Lynch. Místo toho ale klesla vůči dolaru téměř o 6 %.

Úterní televizní debatu mezi Johnsonem, který hovoří o tom, že díky jeho dohodě o brexitu „uvolní potenciál“ Velké Británie, a lídrem labouristů Jeremym Corbynem vyhodnotili diváci remízou, což přílišný pokrok nenaznačuje. Podle většiny průzkumů vedou konzervativci dvojciferným číslem, ačkoli podobná čísla před posledními volbami v roce 2017 nedokázala předpovědět popularitu Corbyna, který zbavil konzervativce parlamentní většiny.

Zdroj: Bloomberg

 

Čtěte více:

Niepelt: Libra změní monetární systém, ale jinak, než si Facebook může myslet
19.09.2019 15:54
Plány společnosti Facebook na novou digitální měnu Libra vyvolaly záje...
Naděje nad dohodou o brexitu? Libra a britské akcie prudce rostou
11.10.2019 16:09
Britská libra zažívá nejlepší dva dny za posledních deset let, prudce ...
Bloomberg: Libra ještě nevznikla, již má velkou nedůvěru a roste jí čínská konkurence
29.10.2019 14:26
Šéfa společnosti Facebook Marka Zuckerberga asi šest hodin zpovídali a...
Bank of England překvapila. Sazby nezměnila, dva členové rady ale hlasovali pro snížení
07.11.2019 13:35
Dva členové bankovní rady britské centrální banky ve čtvrtek nečekaně ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.08.2025
16:21Z Měsíce rovnou na Nasdaq. Vesmírná IPO těží ze zájmu investorů
14:29Make Global Stocks Great Again! Americká cla vrací lesk zahraničním trhům  
13:56Ifo: Hospodářské oživení v Německu nadále brzdí nedostatek zakázek
12:47Perly týdne: Jistota poklesu sazeb a srpnová rally
11:42Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
11:41Zlato dostalo impuls k růstu, zatímco akciové trhy se na směru neshodnou  
11:23Američané nenakupují, přiznal šéf Crocs. Snížený výhled poslal akcie dolů o 30 procent
11:08Eichengreen: Polymarket ukazuje, jak Trump ovlivňuje očekávaný vývoj sazeb a inflace
10:51Nižší deficit, vyšší mzdy: ČNB upravila ekonomickou prognózu pro letošní rok
10:47RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
10:43Rusinko: Trh práce dále ochlazuje, míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,4 %
10:38ČSÚ potvrdil zpomalení inflace v červenci, potraviny dál zdražují
10:21Letní útlum náborů zvýšil nezaměstnanost za červenec, volná místa dál ubývají
9:05Rozbřesk: Koruna v reakci na ČNB prolomila úroveň 24,50 EUR/CZK
8:48CSG zamíří na burzu, Trump dosadil do Fedu svého ekonomického poradce a Tesla ruší projekt Dojo. Evropské futures jsou v zeleném  
7:40Podporou jsou ceny elektřiny, distribuce i prodej, říká po zlepšení výhledu ČEZ Martin Novák
07.08.2025
22:00Wall Street neudržela úvodní optimizmus  
18:24CSG údajně zvažuje vstup na burzu. Hlavním trhem Amsterdam, duální listing v Praze?  
17:43Lyft zveřejnil rekordní výsledky, nyní expanduje do Evropy  
17:01Globální nerovnováhy si zřejmě už zaslouží své jméno

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Plug Power Inc (06/25 Q2)
Skechers USA Inc (06/25 Q2)
Tempus AI Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
Trump Media & Technology Group Corp (06/25 Q2)
10:00CZ - Nezaměstnanost