Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dnes na burzách v USA zvítězila zelená, AMZN + 4,4 %

Dnes na burzách v USA zvítězila zelená, AMZN + 4,4 %

26.12.2019 22:06
Autor: Jaromír Strnad, Patria Finance

Navzdory druhému vánočnímu svátku v České republice se po jednodenní přestávce opět rozeběhlo obchodování na Wall Street. Dnešek přinesl předběžná čísla z amerického trhu práce. Konkrétně data k žádostem o podporu v nezaměstnanosti, které klesají o 13.000, a to na číslo 222.000 (odhad 220.000).

Akciové indexy při intradenním obchodování překonávaly svá historická maxima, technologický Nasdaq Composite se dokonce poprvé dostal nad magickou hranici 9.000 bodů.

K největším tahounům indexu S&P 500 patřil Amazon, který si připsal 4,4 %. Důvodem byl růst zejména online nákupů o téměř 19 % a to ve srovnání s loňským rokem ve sledovaném období 1. listopadu až 24. prosince. K dalším růstovým titulům patřily akcie společnosti Apple. Ty zaznamenaly změnu o 2 % do plusu. Faktorem posílení bylo vyjádření hlavního analytika domu Jaffray Mike Olsona. Ten promluvil o možném brzkém dosažení ceny 305 USD za akcii. Dále analytici očekávají opětovné získání dominance na trhu s chytrými telefony a taktéž zvýšení růstu prodejů. Mezi společnost, která se dostala do hledáčku Bank of America (dále jen BAC), patřil Microsoft. BAC ve zprávě uvedla, že Microsoft řadí mezi softwarové firmy s největším potenciálem v roce 2020. K nejvíce významným segmentům je řazen cloud Azure. Akcie reagovaly nárůstem o 0,8 %.

Skvělé výsledky rovněž přinesla dnešní obchodní seance s komoditami. Zlato si za poslední 4 dny připsalo více jak 30 USD. To pro drahý kov znamenalo nejlepší výsledek od konce října a taktéž upevnění své pozice nad hranicí 1500 USD za unci. Ropa WTI dnes posílila téměř o procento a to hlavně díky poklesu zásob z minulého týdne o 7,39 milionu barelů a také snížení produkce ze strany Ruska.

Index Dow Jones Industrial Average rostl o 0,37 % (28.621), S&P 500 o 0,51 % (3.239) a technologický Nasdaq Composite o 0,78 % (9.022).

 

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.11.2025
13:59McDonald's mírně zvýšil čtvrtletní zisk i tržby
12:58PODCAST Analytický radar: Moneta předběhla trh, Erste sází na Polsko, Komerční banka drží stabilitu
12:26Akcie zpomalují pokles, ale zůstávají pod tlakem i dnes  
11:20AMD překonala očekávání, výhled na čtvrtý kvartál posílil díky AI a serverům  
10:47Výsledky Novo Nordisk zaostaly za očekáváním, výhled po zbytek roku opět snížen. Akcie i tak rostou  
10:38Apple míří na trh levných notebooků. Nový Mac má stát pod 1000 USD
10:32Novo Nordisk hlásí slabší výsledky a snižuje výhled. Akcie mírně rostou – dosáhly už dna?
10:20Nejdelší shutdown v historii USA: republikáni a demokraté se stále přou o financování
10:17Česká inflace lehce nad odhadem, co na to zítra řekne ČNB?
8:56Wall Street pod tlakem, Novo Nordisk opět zklamal a futures jsou v červeném  
8:41Rozbřesk: Klesající polská inflace dovolí centrální bance snížit sazby
6:41Evropští výrobci aut míří k oživení. Rok 2026 může být zlomový
04.11.2025
22:53AMD překonala odhady a dodala silný výhled
22:01Wall Street varuje před korekcí, trh reaguje poklesem  
17:39Americká ekonomika v následujících dvou letech – nájezd na rychlejší rovnováhu?
15:26Jakub Blaha: Spotify pokračuje v růstové trajektorii, a to jak v počtu uživatelů, tak v ziskovosti  
14:18Ani rekordní čísla Uberu nestačila. Akcie jedou z kopce  
13:45Nvidia a Deutsche Telekom staví v Německu první tovránu na AI za miliardu eur
13:44Uber hlásí největší růst od konce roku 2023. Akcie ale jdou do minusu
12:49FT: Čína motivuje firmy k přechodu na domácí čipy pro AI levnější elektřinou

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM ve službách