Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Strach z viru obcházel Wall Street i dnes, Amazon +7,4 %

Strach z viru obcházel Wall Street i dnes, Amazon +7,4 %

31.01.2020 22:05
Autor: Jaromír Strnad, Patria Finance

Obchodování bylo na závěr týdne obohaceno o zajímavá čísla k výkonnosti americké ekonomiky. Avšak hlavním tématem i nadále zůstává Wu-Changský koronavir a tedy pro investory jedna z možných záminek k výběru zisků.

Půl hodiny po druhé hodině odpolední přišly data k Jádrovému indexu výdajů na osobní spotřebu USA za prosinec meziročně, ty byly v souladu s odhadem trhu +1,6 %. Druhý údaj byl k Indexu spotřebitelské důvěry Michiganské university za leden 99,8 b., tržní odhad 99,1 b.

Seance měla jen pár vítězů, mezi ty se zařadila společnost nejbohatšího člověka planety, tedy Amazon. Tento internetový prodejce zaznamenal v posledním čtvrtletí roku 2019 vysoké tržby a rovněž také větší zájem o cloudové služby. Čistý zisk firmy vzrostl o osm procent na 3,3 mld. dolarů. Reakce akcií + 7,4 %. Zajímavou tezi rovněž přinesl jeden z webů, ten se věnoval možnému zvýšení dividendy u amerického operátora AT&T (marketrealist.com). Analytici Wall Street svoji myšlenku opírají o snižující se celkový dluh společnosti a lepšící se ukazatel EBITDA. Akcie zareagovaly růstem 0,5 %.

Výsledek za čtvrtý kvartál naopak nedopadl dobře pro energetickou společnost Chevron (- 3,85 %). Firma vykázala ztrátu na akcii 3,51 USD a ani prodeje firmy nedosáhly na očekávání trhu a skončily na 35 mld. USD. Výsledky za 4Q 2019 rovněž reportovala firma Exxon Mobil. Její výroba za poslední kvartál minulého roku bohužel zaostala za odhady a to téměř o 1,5 %, příjmy měla společnost naopak vyšší než byl konsenzus trhu. Společnost díky těmto smíšeným číslům a poklesu ceny ropy uzavřela o 4,13 % níže.

Ropa WTI dnes pokračovala v nastaveném trendu a odepsala 1,05 %. Naopak zlato se dnes obchodovalo o 0,77 % výše za 1586 USD za Trojskou unci.

Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average klesl o 2,1 % (28.254 b.), S&P 500 o 1,77 % (3.225 b.) a technologický Nasdaq Composite o 1,59 % (9.150 b.)


 

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
29.01.2026
22:01Microsoft po výsledcích stáhnul technologický sektor níže  
17:20Komodity jsou relativně k akciím mimořádně „levné“…
16:33Nájmy ve mezičtvrtletně zlevnily o 1,2 procenta na 332 Kč za m2
16:31Horší listopadový zahraniční obchod vrací americký růst zpátky na zem
14:42Braňo Soták: Meta o opodstatněnosti kapitálových výdajů tentokrát přesvědčila, akcie rostou o 9 %  
13:38Toyota je opět světovou jedničkou, prodala rekordních 11,3 milionu aut
13:17Deutsche Bank vykázala za loňský rok nejvyšší čistý zisk od roku 2007
13:05Silné zisky, levné valuace a další růst na obzoru. Zářný výhled bank otestují přicházející výsledky  
11:06Akcie SAP letí dolů až o 15 procent. Výprodej spustil slabý růst cloudových objednávek
11:04Microsoft sice překonal očekávání, ale akcie klesly kvůli skokově vyšším investicím  
9:44Tesla ukončí výrobu Modelů S a X. Místo luxusních elektromobilů přijdou humanoidní roboti  
9:03Nvidia, Amazon a Microsoft jednají s OpenAI o investicích až 60 miliard dolarů
8:53Rozbřesk: Powell na otázku ohledně svého setrvání ve FOMC po odchodu z čela Fedu neodpověděl
8:42Po zasedání Fedu dolar zase oslabuje, zlato už je na 5 500 dolarech, Evropa otevře v plusu  
28.01.2026
23:11Zisk Tesly se loni propadl téměř o polovinu, firma investuje do xAI
22:55Akcie Microsoftu po vyšších než očekávaných výdajích klesají o pět procent
22:41Meta doručila silné výsledky i výhled, akcie letí prudce nahoru
22:30Fed sazby nemění a chce nechat promluvit data
22:02Trhy kolísaly, protože Powell naznačil pauzu Fedu  
20:38Fed ponechal sazby beze změny, americký trh práce se stabilizuje

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - HDP, q/q
11:00EMU - HDP, q/q
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
14:30USA - PPI, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago