Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
USA začíná kvartál v červeném

USA začíná kvartál v červeném

01.04.2020 22:00
Autor: Martin Kycelt, Patria Finance

V prostředku týdne se na zámořské trhy vrátila nervozita. Včera jsme ukončili nejhorší kvartál od roku 1987 a ani nový kvartál nezačíná růžově, ale doslova červeně. V USA se zostřují opatření na zamezení šíření koronaviru, Spojené státy ale stále berou rizika spojená s nákazou poměrně na lehkou váhu v obavě, že by poškodily ekonomiku. Dnešní propad se tak většinově připisuje tomu, že počty nemocných v USA stále raketově rostou a dají se tak očekávat další a přísnější opatření, na jejichž kompenzaci nakonec nemusí stačit ani balíček, který přinesl optimizmus na trh v minulém týdnu.

Dalším státem, ve kterém guvernér Ron DeSantis vyhlásil stav, že občané mají zůstat doma, se dnes stala Florida. Tento stav zde bude trvat minimálně 30 dní. Stejné opatření přijaly i státy Nevada a Pensylvánie. To se stalo poté, co počet v případů v americkém epicentru (New York) vzrostl včera ze 75 795 na 83 712. Optimizmu nepřilila ani situace v Číně, kde byla uzavřena provincie v centrální Číně Henan, protože se zde objevilo „několik“ nových případů, jak informovala agentura Reuters. Tato poměrně neurčitá zpráva přišla ve chvíli, kdy Čína opět čelí otázkám, zda pravdivě informuje o počtu infikovaných a mrtvých v souvislosti s pandemií. O tom, že úmyslně snižuje tato čísla, informovaly bílý dům americké tajné služby.

Nedařilo žádnému sektoru napříč americkým trhem, ale největší propad zaznamenaly utility (-6,1 %) a finance (-5,9 %). Relativně nejlépe se dnes drželo spotřební zboží, kde došlo k poklesu o pouhých 1,8 %.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou
16:11Když si soused dá k obědu kuře a vy nic…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data