Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Silný růst v úvodu týdne v USA

Silný růst v úvodu týdne v USA

05.10.2020 22:06
Autor: František Kronus, Patria Finance

Hlavní americké akciové indexy při pondělku zaznamenaly velmi silné růsty za poměrně nízké volatility. Jaký byl hlavní důvod růstů? To je velmi obtížná otázka, protože se jen ztěží hledají i druhotné důvody. S největší pravděpodobností ale indexům pomohl výrazný růst cen ropy (+6 %) a možná také zlepšení zdravotního stavu americého prezidenta Trumpa, který by měl ještě dnes opustit nemocnici a to navzdory tvrzení lékařů, že ještě nemá vyhráno. Osobně vidím jako hlavní důvod k dalším růstům obrovské množství peněz na trhu, které lze jen obtížně umístit jinam než do akcií, pokud chce investor získat výnos. Na dluhopisovém trhu za stávajících podmínek zkrátka není mnoho variant a tak nezbývá než investovat do akcií, ačkoliv rizika s tím spojená rozhodně nejsou malá. 

Nejlépe se dnes po dlouhé době dařilo energetickému sektoru právě díky růstu cen ropy (Exxon Mobile +2,3 %, Chevron +2,1 %, Halliburton +5,5 %). Dařilo se i finančnímu sektoru (Bank of America +1,7 %, Citigroup +2,9 %, Visa +1 %). Z hlavních indexů posílil nejvíce ten technologický, tedy Nasdaq (+2,3 %) a nelze tak nezmínit několik dnešních tahounů: Apple +3,1 %, Alphabet +1,9 %, Nvidia +4,4 %, Facebook +1,8 %, Microsoft +2 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.05.2026
13:27Preview Nvidie: trh má vysoká očekávání, tržby by se měly blížit 80 miliardám dolarů  
12:20Evropské akcie se zvedají, ale výnosy ani Amerika povzbudivě nevypadají  
12:05Největší investoři světa odkrývají karty: Razantní výprodeje i nové sázky na AI
11:39Růst HDP Japonska v prvním čtvrtletí zrychlil na 2,1 procenta, překonal odhady
10:48TOMA, a.s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
10:45FX Strategie: Klid na koruně a eurodolar pod tlakem globálních vlivů  
10:18UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL XS2637445276
10:09UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
10:00Google a Blackstone zakládají společný neocloud, který poběží na čipech od Googlu
9:09Rozbřesk: Globální výprodej dluhopisů řídí aktuálně Japonsko a Velká Británie
9:05Musk prohrál spor s OpenAI. Žaloba přišla podle soudu pozdě
8:42Dvouciferný růst tržeb i zisku a expanze na nové trhy. GEVORKYAN odstartoval silný začátek roku
8:42Musk prohrál s OpenAI, Google spolupracuje s Blackstone na cloudu pro AI, evropské futures v zeleném  
6:09Mag7 – jak se spolu (ne)rýmují valuace a růstová očekávání
18.05.2026
16:25Hunterbrook si bere CSG opět na paškál, tentokrát kvůli Indonésii. Firma se znovu brání
16:11PODCAST Týdenní výhled: Nvidia otestuje optimismus, zatímco se do hry vrací inflace  
16:06Trump stáhl desetimiliardovou žalobu na finanční úřad za únik daňových přiznání
15:55Novo Nordisk se připravuje s pilulkou Wegovy na globální ofenzivu. Do vybraných zemí vstoupí ještě letos
14:34NextEra Energy koupí Dominion Energy za 66,8 miliardy dolarů
14:25Dluhopisy pod tlakem. Výnosy v USA i Japonsku na víceletých maximech  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:50JP - HDP, q/q anualizovaně