Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
V USA se vybíraly zisky

V USA se vybíraly zisky

27.06.2022 22:04
Autor: Martin Kycelt, Patria Finance

Zámořské trhy neudržely optimizmus ze závěru minulého týdne a pondělní seanci zakončily v lehkém záporu. Nejméně se dařilo technologiím, když index Nasdaq odepsal 0,8 %. Nejširší index S&P 500 i průmyslový Dow Jones Industrial Average byly první obchodní den nového týdne prakticky bez pohybu a ztratily 0,3 %. Jediným sektorem, který dnes výrazněji vybočoval, byly energie, které narostly o 2,8 %. V průběhu dne se k rostoucím cenám ropných společností přidala se zpožděním i cena samotné ropy a WTI tak aktuálně přidává 2 %. Po rally z minulého týdne byl tak dnešek spíše dnem vybírání zisků. Blíží se nám ale konec čtvrtletí a hlavní indexy v USA mají našlápnuto k druhému poklesovému kvartálu v řadě, což jsme neviděli od roku 2015.

Z korporátní sféry se pohybujeme těsně před výsledkovou sezonou, tedy zpráv je pomálu. Zaúřadovali ale analytici z Goldman Sachs, kteří vydali hned dvě změny doporučení. První bylo zvýšení doporučení na „neutral“ z „prodat“ u brokerské společnosti Robinhood Markets. V průběhu dne pak přišla další dobrá zpráva, a to, že by se společnost mohla stát cílem akvizice. Narostla tak o 13,9 %. Druhé bylo, tentokrát negativní, snížení doporučení na „prodat“ z „koupit“ pro kryptoměnovou burzu Coinbase (-10,8 %).

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.05.2025
8:47Bessent: Obchodní rozhovory USA s Čínou váznou, měli by se zapojit prezidenti
8:46Odvolací soud obnovil Trumpova cla
8:44Ministerstvo financí navrhuje zrušit daňový strop 40 milionů, Trumpova cla znovu na scéně a futures jsou smíšené  
6:15Slavný index S&P 500 letos nestíhá. Má smysl začít kupovat akcie mimo USA?
29.05.2025
22:00Nvidia po výsledcích táhla trhy vzhůru  
18:23Nový inflačně - monetární režim a finanční síla obchodovaných firem
17:15Cena stříbra loni stoupla o 21 procent a v průměru rostla nejvíc za 13 let
16:48Ochlazení na akciovém trhu v USA  
16:43Bulharsko může vstoupit do eurozóny v roce 2026, EK má rozhodnout ve středu
16:27Ekonomika USA v prvním čtvrtletí podle zpřesněných údajů klesla o 0,2 procenta
15:56Braňo Soták: Vele-robustní sada čísel Nvidie ukazuje na investiční renesanci AI  
15:41Bloomberg: Favorit českých voleb bude usilovat o plné státní vlastnictví ČEZu
13:15Stáří jako byznys: Kdo by mohl na demografické krizi vydělat?
12:00Podíl investic na výdajích státu stagnuje, investice se musí zvýšit, myslí si prezident Hospodářské komory
11:34Čína vyzývá USA ke zrušení cel, Británie považuje rozhodnutí soudu za věc USA
11:04Akcie podpořilo soudní zrušení cel spolu s výsledky Nvidie  
9:08UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o druhé výplatě úrokového výnosu
9:05Rozbřesk: Přijetí eura v Česku? Nejdříve v polovině třicátých let
8:48Soud zrušil Trumpova cla, Nvidia zveřejnila výsledky a pohonné hmoty v Česku zlevňují  
8:26Americký soud pozastavil platnost Trumpových odvetných cel

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - HDP, q/q
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university